Şato 9 yıl önce başkanlık konutu olmuş

25 Mayıs 2019 Cumartesi   14:29

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, Varyant'taki eski Şato Restoran'a taşınma kararı, başta AK Partililer olmak üzere çeşitli kesimlerin tepkisini çekerken, tarihi yapının, 2010'da Başkanlık Konutu'na çevrildiği ve o tarihten itibaren başkan danışmanlarının konakladığı öğrenildi. 

Başkanlık binasına bisikletle gidip gelebileceği konut ararken, Varyant'taki tarihi binada karar kılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in bu tercihi tartışma yarattı. AK Parti'den Soyer'in bu seçimiyle ilgili eleştiriler geldi. 

Soyer'in Başkanlık Konutu olarak kullanacağı konuk evinin, geçmişte uzun yıllar Şato Restoran olarak hizmet verdiği, 2010 yılında restore edildikten sonra dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da imzasıyla ‘Başkanlık Konutu’ olarak kullanılması yönünde karar alındığı anlaşıldı. Bina o tarihten bu yana başkan danışmanları tarafından konaklama yeri olarak kullanılırken, ilgili kararla yerin, Başkanlık Konutu olarak kullanılması ve kontrol ile denetiminin belediye idari işler şube müdürlüğüne verildiği de öğrenildi. Sayfa Adresi: http://www.egepostasi.com/haber/sato-9-yil-once-baskanlik-konutu-olmus/215350