Büyükşehir'de o isimler gitti

21 Mayıs 2019 Salı   14:30

EGEPOSTASI- Göreve geldikten sonra, sadece özel kalem, protokol, basın ve halkla ilişkiler birimlerinde değişiklikle yetinen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, büyük değişim için harekete geçti.

Aziz Kocaoğlu döneminde uzun yıllar Genel Sekreterlik yapan Pervin Şenel Genç’in emekli olduktan sonra devam ettiği şirketlerdeki yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği görevlerine son verildi.

İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı ile de yollar ayrıldı. Daha önce uzun yıllar İZBETON’da genel müdür yardımcılığı yapan Kırmızı’nın yerine, son seçimde Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı olan Av. Heval Savaş Kaya’nın getirilmesi bekleniyor.

Büyükşehir Belediyesi’nde farklı birimlerde çalıştıktan sonra emekli olan ve şirketler koordinatörü olarak görev yapan Hilmi Özen’in de istifası alındı.

Ünibel A.Ş.’nin Genel Müdürü olan Ardahan Totuk ile de yollar ayrıldı.

İLK TRANSFER

Öte yandan dört isim ayrılırken, Soyer, ilçe belediyelerinden ilk transferini de gerçekleştirdi. Çankaya Belediyesi'nde Başkan Yardımcılığı yapan, şehir planlaması konusunda uzman olan, Konak Belediye Başkan Yardımcısı Eser Atak Büyükşehir’e transfer oldu. Atak’ın genel sekreter yardımcısı olacağı öğrenildi.Sayfa Adresi: http://www.egepostasi.com/haber/buyuksehir-de-o-isimler-gitti/215047