Kılıçdaroğlu’ndan Kocaoğlu’na övgü: Türkiye’ye örnek oldu

16 Mart 2019 Cumartesi   01:58

EGEPOSTASI- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'e geldi. Saat 10.00'da havayolu ile Balıkesir'in Edremit ilçesinde bulunan Koca Seyit Havalimanı'na gelen Kemal Kılıçdaroğlu, karayolu ile İzmir'in Bergama ilçesine geçti. 11.00'de Bergama'ya varan Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ilçeye kazandırdığı yarı olimpik yüzme havuzunun açılışını gerçekleştirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ilçe belediyeleriyle ortak hizmet protokolü çerçevesinde hayata geçirdiği yatırımlara bir halka da Bergama'da eklendi. Büyükşehir Belediyesi'nin maddi desteğiyle Bergama Belediyesi tarafından yaptırılan "Yarı Olimpik yüzme Havuzu" törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir İl Başkanı Deniz Yücel,  İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, ilçe belediye başkanları, ilçe belediye başkan adayları ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan övgüyle söz ederek, “O, kendisini İzmir’e adayan bir belediye başkanı. Geniş bir alanda kırsalıyla, kentiyle her alanda işbirliğini güçlendirmeye, gelir dağılılımını dengelemeye çalıştı. Türkiye’deki bütün belediye başkanlarına örnek çalışmalara imza attığı için kendisini kutluyorum" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU'NDAN KOCAOĞLU'NA TEŞEKKÜR

Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Bergama Belediye Başkanımız ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle güzel bir tesis,  güzel bir eser kazandırılmış. Çocuklarımız burada spor yapacaklar. Sporun değerini en çok anneler babalar bilir. Kültür, sanat ve sporla çocuklarımız tanışacak. Buradan yetişecek çocuklar hem ulusal hem uluslararası anlamda başarılara imza atacaklar. Onlar şampiyon olduğunda o Türkiye’nin ortak başarısı olacak. Genç ve yetenekli belediye başkanımıza verdiği hizmetlerden dolayı yürekten teşekkür ediyorum. İzmir büyükşehir belediye başkanımızı tanıtmaya gerek yok. O kendisini İzmir’e adayan bir belediye başkanı. Geniş alanda iş birliğini güçlendiren, kent ve kırsal arasındaki gelir dağılımını dengelemeye çalışan ve Türkiye’deki tüm büyükşehir belediyelerine örnek olan projelere gerçekleştirdiği için kendisine teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum."

KOCAOĞLU: SOYER, BU BAYRAĞI İLERİYE GÖTÜRECEKTİR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise yaklaşan yerel seçime işaret ederek, “İzmir ve İzmirliler tarih boyunca ne yapacaklarını, nasıl hareket edeceklerini çok iyi bilirler. Ondan dolayıdır ki İzmir, Türkiye’nin en aydınlık, en ileri, Atatürk ilkelerine en bağlı kentidir. İzmirli olmak ayrıcalıktır. Hepiniz İzmirli olmakla ne kadar övünseniz azdır. Seçimi alacağız. Bu bizim görevimiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partili belelediye başkanlarının hizmet verirken ayrım yapmadığına, sosyal demokrat ve insan odaklı belediyecikten taviz vermediğine dikkat çeken Başkan Kocaoğlu, şöyle devam etti:

“Bizler en zorlu koşullarda bile onurumuzla, dimdik ayakta kalmayı beceririz. İzmir Büyükşehir Belediyesi 15 yılda tarımı ön plana çıkardı. Buğdayın, samanın, mercimeğin, etin son dönemde soğan ve patatesin ithal edildiği bu tarım ülkesinin bu hale gelmesinin ardından, bizim 15 yıldır dile getirdiğimiz ‘önce kırsal kalkınma, yerelden kalkınma, tarım ve hayvancılığın kooperatifler eliyle kalkınması’ kavramlarının ne anlama geldiğini özelikle siyasiler umuyorum artık anlamışlardır. Kentsel dönüşüm konusunda Türkiye’de model üreten belediyeyiz. Binalar yenilenecek, depreme dayanıklı olacak, sosyal donatı alanları, yollar, bulvarlar açılacak. Ama komşular değişmeyecek. Üretilen rantı ise o bölgede yaşa yan hak sahipleri bölüşecek. Bizim kentsel dönüşüm felsefemiz budur. İnanıyorum ki, Tunç Soyer arkadaşımız bu bayrağı daha da ileri götürecektir.”

Başkan Aziz Kocaoğlu, CHP’nin Bergama Belediye Başkan adayı İdris Yavuz Yılmaz’ın da ilçeye önemli hizmetler yapacağına inandığını dile getirerek, “15 yıl belediye başkanlığı yapmış bir kardeşiniz, ağabeyiniz olarak İdris Yavuz Yılmaz ve Büyükşehir’de Tunç Soyer’i göreve getirmek için alanda kapı kapı dolaşarak, 31 Mart akşamına kadar görevimizi vicdan huzuru içinde tamamlamak, yiğidin kuru soğana muhtaç oluduğu, ayrımcılığın, ötekileştirmenin tavan yaptığı, hukuk sisteminin çöktüğü bu dönemde AKP iktidarına bir ‘dur’ demek durumundayız. Miting alanlarını doldurmak güzel, ama seçim sandığa attırdığınız oy kadardır. Bir fazla oy için hepimizin seferber ol ması gerekiyor. Bunu başaracağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

GÖNENÇ: BAŞKAN KOCAOĞLU BİZE HAYAT DERSİ VERDİ

Açılış töreninden konuşan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, 10 yıldan beri gururla yürüttüğü görevini 31 Mart’ta yine CHP’li bir başkana bırakacağına inandığını söyledi. İki dönemdir ilçeye çok sayıda spor tesis kazandırdıklarını belirten Gönenç, “Bu projemiz için Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. 8,5 milyon liraya mal olan bu projenin yüzde 40’ı Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı.  Başkanımız Aziz Kocaoğlu’na ise sadece verdiği destekler ve yatırımlar için değil, biz belediye başkanlarına nasıl adaletli bir belediye başkanı olunacağını gösterdiği için teşekkür borçluyuz. Sadece belediye başkanlarına da değil, bütün Türkiye’ye 397 yıl hapis istemiyle yargılanmasına yol açan tezgahın, nasıl bir lekeye değil de ömür boyu taşıyacağınız bir şeref madalyasına dönüştürüleceğini gösterdi. Bize bir ilke sundu. ‘Doğrunun kalesi sarsılır ama yıkılmaz’ ilkesiyle bize bir hayat dersi verdi. Sizinle çalışmak bizim için büyük bir onurdu” dedi.

ORTAK PROJE

Törenin ardından tesisin açılışı gerçekleştirildi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve davetliler Fenerbahçe Kulübü Senkronize Yüzme Takımı’nın gösterisini izledi.

2017 yılının Ekim ayında yapımına başlanan “Yarı Olimpik Yüzme Havuzu” 1.500 metrekare alanda kuruldu. Tesiste 12,5 metre genişliğinde ve 25 metre uzunluğundaki havuzun yanı sıra,  300 kişilik izleyici kapasiteli tribün ve 300 metre karelik çok amaçlı salon da yapıldı.

Yarı olimpik yüzme salonunda havalandırma, aydınlatma, görüntüleme ve skorboard sistemleri ile soyunma odaları, oyuncu tuvaletleri, idari ofisler dışında 120 metre karelik alanda kafeterya da yer alıyor. Yaklaşık 8,5 milyon liraya mal olan tesisin yüzde 40'lık bedeli İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı.

Kılıçdaroğlu daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda halka seslenmek için miting alanına geçti.

Kılıçdaroğlu Bergama programının ardından Aliağa'ya geçti, Demokrasi Meydanı'nda seçmenlere hitap etti. Kılıçdaroğlu, buradaki programının ardından saat 16.00'da da Ödemiş ilçesine geçti, Hükümet Meydanı'ndaki mitingde vatandaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, programını Torbalı ilçesinde tamamlayacak. Saat 19.00'da Torbalı'da CHP İlçe Başkanlığı arkasındaki alanda seçmenle bir araya gelecek olan Kılıçdaroğlu, 21.00'de İzmir'den ayrılacak. Sayfa Adresi: http://www.egepostasi.com/haber/kilicdaroglu-ndan-kocaoglu-na-ovgu-turkiye-ye-ornek-oldu/209897