Fuar Pazar ve Pazartesi yine coşkulu

9 Eylül 2018 Pazar   13:55

Kandemir Konduk tarafından kaleme alınan, Folkart Academy öğrenci ve eğitimcilerin kadrosunda olduğu Güle Güle Kabare Açıkhava Tiyatrosu’nda olacak. Şarkılı, danslı, müzikli Güle Güle Kabare 9-10 Eylül tarihlerinde Atatürk Açıkhava Tiyatrosunda seyirci ile buluşacak.

ROCK SAHNESİ

PAZAR GÜNÜ ADAMLAR

Folkart Sponsorluğunda bu yıl ilk kez kurulan Rock Sahnesi’nde Adamlar Grubu konser verecek. “Eski Dostum Tankla Gelmiş" albümüyle dikkat çeken Adamlar, özellikle dinamik performanslarıyla tanınıyor. "Rüyalarda Buruşmuşuz"  adlı ikinci albümleri 2016'da çıkan Adamlar Grubu, pek çok janrı Türkçe sözlerle bir araya getirerek kompakt bir müzik deneyimi sunuyor. Vokal ve gitarda Tolga Akdoğan, elektrik gitarda Emre Malikler, bas gitarda Can Aydemir ve davulda Berkan Tilavel'den oluşan Adamlar, 87. İEF’de kurulan Rock Sahnesi’nde sevenleriyle buluşacaklar.

PAZARTESİ FERİDUN DÜZAĞAÇ

Rock Sahnesi’nin 10 Eylül Pazartesi günü konuğu ise ünlü sanatçı Feridun Düzağaç olacak. Düzağaç, askerde yazdığı şarkılarını topladığı ilk albümü 'Beni Rahatta Dinleyin'i 1997 Ocak ayında piyasaya sürdü ve 2015 yılına kadar 8 albüm çalışmasıyla sevenleriyle buluştu.

MOGAMBO CAZ GECELERİ

PAZAR GÜNÜ ALPAY

Mogambo Caz Geceleri’nde ise 9 Eylül Pazar günü Grup Gündoğarken’in ardından Alpay sahne alacak. Alpay, 1962 yılında "Kara Tren" adlı düzenlemenin radyolarda çalınmasıyla ün kazandı. 1972 yılında Alpay, "Üç Hürel" grubu ile birleşti. Ve "Aşk Böyledir-Gönüllerde Bahar" plağını yaptılar. Birliktelikleri uzun süreli olamadı. Bu plağı takiben Alpay, "Oksijenler" ile birlikte 1973’te "Can Karagözlüm" plağını yaptı. Esteralla Del Mar, Norma Mia, Cennet Yolu, Sen Gidince, Fabrika Kızı, Eylül'de Gel, sanatçının en önemli parçalarıdır.

PAZARTESİ HÜSNÜ ARKAN

Şair ve yazar, müzisyen olarak tanımlanan Hüsnü Arkan, ise 10 Eylül Pazartesi günü Mogambo’da sahne alacak. Arkan, 1989-97 arası Amsterdam’da yaşadı. Bir müzik topluluğu kurup Avrupa kentlerinde konserler verdi. Bestelerinden oluşan ilk albümü Bir Yalnızlık Ezgisi 1991’de çıktı. Türkiye’ye (1993) döndüğünde Ezgi’nin Günlüğü grubuna katıldı ve İstavrit (1994), Oyun (1995), Ebrûli (1996), Hürriyet’e Doğru (1997), Aşk Yüzünden (1998), Rüya (1999) albümlerine beste, güfte ve sesiyle katkıda bulundu.

İSMET İNÖNÜ SANAT MERKEZİ

AŞK HALLERİ-ZUHAL OLCAY/BURAK SERGEN

Folkart’ın sponsorluğunda geleneksel hale gelen tiyatro oyunlarında ise yine ünlü sanatçılar tiyatroseverlerle buluşacak. 9 Eylül Pazar Günü Aşk Halleri oyunuyla Zuhal Olcay ve Burak Sergen İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde sahneye çıkacak. Hollandalı yazar Maria Goos’un sevilen oyunu, "Doek!", "Aşk Halleri" adıyla Türkçe sahnelenecek.  Liz ve Richard konservatuvarı beraber okudular, beraber bitirdiler. Okul hayatları boyunca iyi bir ikili oldular ve birlikte sahneye çıktıkları mezuniyet oyunlarının ardından da tam 20 yıl beraber sahne aldılar. Sonra Liz, her şeyi geride bırakıp Güney Fransa’ya yerleşti; sahnelerden uzak, sakin bir yaşam sürmeyi tercih etti. Liz’in gidişinin üzerinden 10 yıl geçti. Şimdi Richard, Liz ile 30 yıl önce oynadıkları mezuniyet oyunlarını tekrar sahneye koymaya hazırlanıyor. Fakat hâlâ bu oyunda kendisine eşlik edecek doğru kişiyi bulamadı.

İNTİHARIN GENEL PROVASI

İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde 10 Eylül Pazartesi günü ise İntiharın Genel Provası sahnelenecek. Tiyatroadam’ın eğlenceli, coşkulu tarzı ve yüksek performansıyla, gizemini oyunun sonuna kadar koruyan bir bulmaca, şaşırtıcı bir macera olarak dikkat çekiyor. Başarısız bir mimarın planladığı bir intihar başarılı olabilir mi? Özellikle de bu plan bir başkasının oyunuysa? Tuna köprüsüne intihar etmek için çıkan bir mimar, atlamadan önce son kez sevgilisine telefon eder. Sevgilisi onu atlamaması için ikna etmeye çalışırken bir balıkçı gelir ve nehre atlamaması için yalvarır. Olaya bir de nehirden geçen geminin kaptanı dâhil olunca, işler karışık, acınacak derecede komik ve bir o kadar da garip bir hal almaya başlar. "İntiharın Genel Provası", 20. yüzyılın Balkanlar’dan çıkmış en keskin kalemlerinden biri olarak anılan, aynı zamanda Emir Kustrika’nın "Underground" filminin de senaristi Duşan Kovaçeviç’in kendine has üslubuyla, kara mizah tarzında kaleme aldığı, alaycı ve sarsıcı bir sistem eleştirisi...

 Sayfa Adresi: http://www.egepostasi.com/haber/fuar-pazar-ve-pazartesi-yine-coskulu/195725