14 Aralık 2019 Cumartesi - 13:51

Yücel iktidara yüklendi, parti içi önemli mesajlar verdi

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir'de ilçe kongrelerinin startını Seferihisar'dan verdi. 30 ilçede, 27 Ocak 2019 tarihine kadar sürecek olan ilçe kongrelerinin ilkinde konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, hem AKP iktidarına yüklendi hem de parti içi önemli mesajlar verdi.

Yücel iktidara yüklendi, parti içi önemli mesajlar verdi
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

Seferihisar ve Urla ilçe kongrelerine katılan Yücel, Seferihisar ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, CHP'nin iktidara gelmesinin 31 Mart seçimleri sonrasında artık kaçınılmaz olduğunu dile getirerek, parti içinde adamcı, ekipçi ve dar ekipçi siyasete yer olmadığını ifade etti. 

Yücel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Millet İttifakı'nı parçalama isteğinin, AKP'nin yaşadığı korkuyu da gözler önüne serdiğini belirterek,  şunları söyledi:

MÜCADELEMİZ DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE İÇİN 

"Çok değerli yol arkadaşlarım, Böyle güzel, böyle coşkulu, böyle inançlı bir örgütle bir arada olmak çok güzel. Çok onurlu bir görev yapıyorsunuz. Çok değerli bir mücadele veriyorsunuz. Nasıl ki; O dönemin egemen devletlerinin hasta adam dediği Osmanlı İmparatorluğunun küllerinden özgür ve bağımsız bir devlet kuran; Önce saltanatı sonra hilafeti kaldıran,bir çok dünya devletinden önce kadına seçme ve seçilme hakkı veren, Cumhuriyet devrimlerini bir bir Türk milletine armağan eden Mustafa kemal Atatürk ve arkadaşları emperyalizme karşı mücadele verdilerse; siz de bu ülkede yaşayan insanların daha mutlu, daha huzurlu, daha güvenli yaşamaları için,  daha çağdaş, daha özgür ve demokratik bir Türkiye kurmak için mücadele ediyorsunuz. İnsanlarımızın işsizlik nedeniyle, geçim derdi nedeniyle, evlerine ekmek götüremedikleri için; Annelerin ve babaların çocuklarına okul üniformaları alamadıkları için intihar etmediği bir Türkiye kurmanın mücadelesini veriyorsunuz. Kadınlarımızın şiddet görmediği ve katledilmediği, insanlarımızın inançları yüzünden, etnik kimlikleri yüzünden ayrıştırılmadığı, ötekileştirilmediği, eşit ve özgür bireylerin yaşadığı bir Türkiye kurmak için mücadele ediyorsunuz. Geleceğe umutla bakan, cumhuriyetin ışığıyla yetişen, aklı ve bilimi kendine rehber edinen, fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür gençler yetiştirmek için mücadele ediyorsunuz. O yüzden değerli arkadaşlarım; sizleri yürekten kutluyorum."

31 MART'IN MİMARI KILIÇDAROĞLU'DUR

31 Mart Yerel seçimlerinde CHP'ye, AKP ve yandaş medya tarafından ve terör üzerinden iftiralar atıldığını, hakaretler edildiğini hatırlatan ama kendilerinin kula kulluk etmeme mücadelesi verdiklerini söyleyen Yücel,  "31 mart yerel seçimlerinde zor bir süreç yaşadık. Başta genel başkanımız kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, CHP’nin adaylarına, meclis üyelerimize akıl almaz hakaretler ve iftiralar attılar. Terör örgütleriyle iş birliği yapıyorlar dediler. Yandaş basın, havuz medyası bir sürü asılsız haberle adaylarımızı hedef gösterdiler.İktidar partisi mensupları şayet terör örgütleriyle iş birliği yapan birilerini arıyorlarsa, dönüp önce aynaya bakacaklar. Oslo görüşmelerini yapan biz değiliz, İmralı görüşmelerini, Dolmabahçe mutabakatını yapan da biz değiliz. Habur sınır kapısında çadır mahkemelerini biz kurmadık,Valilere "pkk’ya dokunmayın” talimatını da biz vermedik. Seçimlerden 2 gün önce terörist başının mektubunu devletin kanallarında okuyan sonra da yorumlayan da biz değiliz.  O zaman terör örgütleriyle iş birliği yapan kim arkadaşlar? Yılmadık, yorulmadık, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, tüm örgütümüzle büyük bir mücadele verdik. Neyin mücadelesi?Demokrasi mücadelesi, Neyin mücadelesi?Hak, hukuk, adalet mücadelesi Neyin mücadelesi?Kula kulluk etmemenin, halk için, milletimiz için, toplumun refahı için çalışma mücadelesi.Bu mücadeleyi başarıyla taçlandırdık. Martın sonu bahar olsun dedik, martın sonunda baharı getirdik. 31 mart yerel seçimlerinde cumhuriyet halk partisi Türkiye genelinde, 11 büyükşehir, 10 il, 191 ilçe belediyesi kazandı. İzmir’de büyükşehir belediye başkanımız Tunç Soyer’le, yüze 58 gibi rekor bir oy oranıyla seçim kazandık. 22 olan belediye sayımızı 24’e çıkardık. 25 sene sonra İstanbul’u, Ankara’yı kazandık. Bugün Türkiye nüfusunun neredeyse yüzde 50’sini CHP yönetiyor. Bu başarıda herkesin payı var. Ama bir kişinin payı çok yüksek:Bu başarının mimarı; Göreve geldiği günden beri, CHP’yi toplumun tüm kesimleriyle kucaklaştıran, haksızlığa ve adaletsizliğe karşı hak hukuk adalet diyerek 435 km yürüyen, millet ittifakını kurarak, attığı doğru adımlarla, doğru yönetilen ittifak süreciyle, ittifakın resmi ve gayrı resmi paydaşlarıyla kurulan doğru diyaloglarla 31 mart ve 23 haziran başarılarının mimarı olan CHP genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu kutluyorum" dedi.

AKP'Yİ VE ERDOĞAN'I KORKU SARDI

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Millet ittifakını parçalamak istemesine ilişkin sözlerine değinen CHP İzmir il başkanı Deniz Yücel, bu açıklamanın tek sebebinin korku olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: 
"Bugün Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidara taşıyacak kadroları seçmek için bir aradayız. Öncelikle parti içi demokrasi yarışında seçilerek gelen kongre delegelerimiz kutluyorum ve mahallelerde sandık başına giderek bu demokrasi şölenine ortak olan tüm üyelerimize de teşekkür ediyorum. 
Bugün AKP iktidarı, yandaş basın, havuz medyası, CHP’yi karıştırmak için fırsat kolluyorsa, bugün recep Tayyip Erdoğan “millet ittifakını bozmamız lazım” diyorsa;  bu gümbür gümbür iktidara  yürüyen cumhuriyet halk partisinden korktukları içindir.  10 Ekim 2019. Önemli bir tarih. Barış pınarı harekatı 9 ekim 2019’da başlamış, Mehmetçik Suriye sınırında, Suriye topraklarında güvenliği sağlamak, bölgeyi terörist unsurlardan temizlemek için sınır ötesi bir harekata girişmiş. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 10 ekim 2019 tarihinde Sırbistan gezisi dönüşünde bir açıklama yapıyor. Diyor ki; “ittifakların zenginleşmesi fakirleşmesi yaklaşımı mümkündür olabilir. Adı millet ittifakı ama milletten nasibini almamış ittifakın zayıflaması, parçalanması çok çok önemli." Kim diyor? AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan; 
Ne zaman diyor? Barış pınarı harekatının başlamasından 1 gün sonra; Mehmetçik, vatan savunması için sınır ötesi harekata başlamışken, Sayın Cumhurbaşkanı'nın derdi başka, o millet ittifakını dağıtma derdinde. Bugün Türkiye'de 4 milyon resmi, 6,5 milyon gayrı resmi işsiz var, 500 bin civarında atanamayan öğretmen var, 1,5 milyon EYT’li var; ama cumhurbaşkanın derdi başka; onun derdi millet ittifakını dağıtmak. Böyle bir anlayışa karşı, böyle bir iktidara karşı, toplumu böylesine, ayrıştıran, kutuplaştıran, düşmanlaştıran bir yapıya karşı, Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidar olmaktan başka çaresi yok." 

ADAMCI, KLİKÇİ SİYASETE İZİN VERMEYİZ

CHP Urla ilçe kongresinde parti içi mesajlar da veren Deniz Yücel, Türkiye'nin içinde bulunduğu kötü durumda, halkın CHP'yi iktidara taşımaya hazır olduğu bir dönemde, kimsenin adamcı ve klikçi siyaset yapmasına izin vermeyeceklerini belirterek "Birbirimizle uğraşmayı bırakacağız. Adamcı siyasete göz açtırmayacağız. Ekipçi, dar ekipçi, klikçi siyasete izin vermeyeceğiz. İktidara inanan iktidar olunca bu ülkeyi nasıl yöneteceğini konuşan, tartışan bir CHP örgütü kuracağız. Değerli arkadaşlarım şunu unutmayın, biz birbirimizi kucaklayamazsak,  toplumu kucaklayamayız. Toplumu kucaklayamazsak, iktidar olamayız. 31 mart yerel seçimleri öncesinde bir umutsuzluk vardı, bir karamsarlık vardı, ancak 31 mart seçimleriyle ve 23 haziran İstanbul seçimleriyle; korku duvarı yıkıldı, umutsuzluk yerini umuda, karamsarlık yerini inanç ve kararlılığa bıraktı.  Peki bundan sonra ne yapacağız. Oturup ben sen kavgası mı yapacağız? Yoksa CHP’yi iktidara taşımak için birbirimize mi kenetleneceğiz?
Bizim; çocukların yatağa aç girmediği, kadınların katledilmediği, gençlerin, gazetecilerin, akademisyenlerin sadece düşüncelerini paylaştıkları için hapse atılmadıkları, insanların huzur ve barış içinde yaşadığı bir Türkiye kurmamız için birbirimize kenetlenmemiz ve CHP’yi iktidara taşımamız gerekiyor.  Kendi çıkarları için, Kendi hedefleri için, Kendi kişisel beklentileri için bu birlikteliği engellemek hatta bozmak isteyenler çıkabilir. Onlara asla izin vermeyeceğiz. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar mücadelesi, kişilerin şahsi hedeflerinden ve beklentilerinden çok daha değerli bir mücadeledir." dedi

YOLUN SONU İKTİDAR

Parti içi kavganın, çekişmenin olmadığı, uyumun ve birlikte mücadelenin hakim kılındığı  yerde başarının kendiliğinden geldiği ifade eden Yücel, çıktıkları yolun sonunun iktidar olduğu belirterek şöyle konuştu.
Urla’da bir başarı var. CHP oylarında ciddi bir artış var. 
31 mart günü Urla’da seçimi yüzde 67,5 gibi bir oyla kazandıysak, bunda emeği olan, Başta ilçe başkanımız  Hakan Özbadur’a ve yönetimine, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, önceki dönem görev yapan belediye başkanımız  Sibel Uyar’a önceki dönem meclis üyelerimize, O dönem aday olan, bugün ise seçilmiş ve görevde olan meclis üyelerimize ve belediye başkanımız Burak Oğuz’a canı gönülden teşekkür ediyorum. Urla örgütümüz bizim göğsümüzü kabartmıştır. Parti içi kavganın olmadığı yerde, örgüt ve belediye başkanı uyumunun olduğu yerde, başarının kaçınılmaz olduğunu göstermiştir. Bugün Urla'da başlattığımız ilçe kongrelerimizin   ilçelerimize, İzmir'imize, ülkemize ve partimize hayırlı olmasını  diliyor, bu yolun sonunun iktidar olduğuna inancımı bir kez daha sizlerle paylaşıyor ve kongremizin başarılı geçmesini temenni ediyorum.

ÖNCEKİ HABER   SONRAKİ HABER
CHP'li Karadağ Konak için yola çıktı
 
Pınar Karşıyaka seriyi sürdürme peşinde
YORUMLAR
Toplam 1 yorum var, 1 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
Chp li uye6 14 Aralık 2019 Cumartesi 16:28

Aman başkanlar hiç değişmesin babadan oğula belkıde dededen toruna geçsin üyeler yeterki oy versin başka şeye burnumu sokmasin gelsin demokrasi başkanlar değişirse allah muhafaza demokrasi gelmez...

Yorumu oyla      0      0  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Kırkpınar’dan Kemalpaşa’ya müjde! Yeni adalet sarayı yapılıyor
Kırkpınar’dan Kemalpaşa’ya müjde! Yeni adalet sarayı yapılıyor
CHP’li Kılıç'tan bütçe çıkışı: AH’lar VAH’lar bütçesidir
CHP’li Kılıç'tan bütçe çıkışı: AH’lar VAH’lar bütçesidir
Meral Akşener: Benden 20 milletvekili isteselerse veririm
Meral Akşener: Benden 20 milletvekili isteselerse veririm
CHP İzmir'de kongre heyecanı... Üç ilçe başkanını seçti
CHP İzmir'de kongre heyecanı... Üç ilçe başkanını seçti
CHP'li Polat'ın sorusuna; Tarım Bakanından şaşırtan atama yanıtı
CHP'li Polat'ın sorusuna; Tarım Bakanından şaşırtan atama yanıtı
Davutoğlu’nun kurduğu partinin A takımındaki isimler dikkat çekti! İzmir'den 3 isim var
Davutoğlu’nun kurduğu partinin A takımındaki isimler dikkat çekti! İzmir'den 3 isim var
Ankara'dan ABD Senatosu'na tepki!
Ankara'dan ABD Senatosu'na tepki!
Erdoğan'ın rezillik çıkışına Yücel'den çok sert yanıt
Erdoğan'ın rezillik çıkışına Yücel'den çok sert yanıt
Yeni partinin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı'na verildi
Yeni partinin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı'na verildi
SOSYAL MEDYADA EGE POSTASI
ARŞİV
YAZARLAR
Mithat Umutoğulları
Erdoğan’a şiir için dava açan zihniyet Menemen’de iş başında!
Mithat Umutoğulları
Halil Solak
Kırmızı maskeden siyaset olur mu?
Halil Solak
Nilay Dinç
2021 ‘de Dolar çökecek mi? ABD batacak mı?
Nilay Dinç
Mustafa Ali Fırtına
İzmir geçersiz işlem yürüttü!
Mustafa Ali Fırtına
Semra Kocabaş
Hayat
Semra Kocabaş
Hüseyin Günlü
'Evde kaldık. kitapları, anıları hatırladık'
Hüseyin Günlü
Halit Umutoğulları
Canın sağolsun Göktuğ
Halit Umutoğulları
ANKET
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA EGE POSTASI
ÇOK YORUMLANANLAR
TWITTER'DA EGE POSTASI
EGE POSTASI
Ege Postası
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri