18 Nisan 2019 Perşembe - 08:56

Yıldız’dan gündem değerlendirmesi: İftiralarla leke bulaştıramazlar

TV 35 ekranlarında Haber 15’in konuğu olan CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Mutlu Kopuz’un sorularını yanıtladı.Yıldız, "Başkanımız herkesin cüzdanını teslim edecek kadar dürüst bir insan" dedi, kimsenin iftiralarla leke bulaştıramayacağını söyledi.

Yıldız’dan gündem değerlendirmesi: İftiralarla leke bulaştıramazlar
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

EGEPOSTASI-TV 35 ekranlarında gündemi ve seçim sonuçlarını değerlendiren CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Karabağlar’ın Türkiye genelinde oy arttırımı konusunda ilk beş ilçeden biri olduğunu belirterek, kentsel dönüşümden kent meydanları yaratılmasına kadar yapılacak çok iş olduğunu ve güzel projelere imza atacaklarını söyledi.

AK Partili meclis üyelerinin Karabağlar Belediyesi ile ilgili eleştirilerine de yanıt veren CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun herkesin cüzdanını teslim edecek kadar dürüst bir insan olduğunu vurgulayarak, Sayıştay raporlarında da belediyeyle ilgili en küçük bir soruşturma ya da olumsuz sonucun ortaya çıkmadığını kaydetti.

BAŞKAN HERKESİN CÜZDANINI TESLİM EDECEK KADAR DÜRÜST BİR İNSANDIR VE…

İlçe Başkanı Yıldız, “Karabağlar Belediye başkanımız ve ekibi işini çok iyi bilen bir isim. Karabağlılar da buna inandığı için Türkiye genelinde oy arttırımı konusunda ilk beşe girmesini sağladı. Tersi olsaydı halk sandıkta cevabını verirdi. Leke at izi kalsın stratejisi yürütüyorlar. Manipülasyon yaparak, ellerindeki gücü kullanarak yalan yanlış haberler yaptırıp karalamak istiyorlar. Belediyemiz Sayıştay denetimlerinden de hep yüz akıyla çıkmıştır. Başkanımız hakkında en ufak bir dava dahi açılamamıştır. Nereden ne bulabilirizin arayışı içindeler.  Karabağlar’da halk size gerekli yanıtı verdi mi? Verdi. Bakanlarınızla da geldiniz. Artık bunları kenara bırakalım. Nasıl çağdaş bir Karabağlar’ı yaratabilirize bakalım, ortak akılla hareket edelim. Muhittin Selvitopu herkesin cebindeki cüzdanını teslim edecek kadar dürüst, dikkatli, toplum adına siyaset yapan bir isim. Başkanımıza iftiralarla, yalanlarla leke bulaştıramazlar. Sayıştay raporları da ortada zaten. Bir şey olsaydı çıkardı ortaya zaten” diye konuştu.

PROGRAMIN SATIR BAŞLARI:

YSK seçim takvimini belirlediğinde birtakım yönetmelik, genelge ve takvimler vardır. FETÖ ile yürüdüklerinde nasıl kumpas kurmuşlarsa bu seçimin halk nezdinde kazanıldığını herkes biliyor. Dünya kamuoyu da biliyor. Nasıl yaparız da bunu bozarız diye düşünüyorlar. Olmayan şeylerle uğraşıyorlar. En son olmayan itirazı da dile getirdiler. 3 bavul dolusu evrakla YSK’ya gittiler. Bence o bavulların içi boş. Manipülasyon amaçlıdır. İçi boş. Genel merkez yetkililerimiz de YSK görevlileri de bunu günlerdir anlatıyorlar. Kendileri bile en üst düzeyde bunu söylediler.

Toplumda birtakım kutuplaşmaların olmaması için CHP ve halk olgun davrandı. Bu ülkede insanlar önce huzur istiyor. Seçildikten sonra asıl olan ayrım yapmadan hizmet etmektir. Bu ülkeyi kutuplaştırıcı kötü bir propaganda süreci yaşadık. Üslup çok sertti. İnsanlar artık kutsal değerleriyle, kimlikleriyle oynanmasını istemiyor. Kürt, Türk, Alevi, Laz, başı açık kapalı ne olursa olsun insanlar bu ülkenin gelirlerinden hakça yararlanmak istiyor. Üretime dayalı ekonomik bir yapı istiyor. 

İNSANLAR SESSİZ BİR İSYAN İÇİNDEYDİ

CHP’nin İzmir başarısı iyi bir başarı. Daha iyisi elbette olabilirdi. Ardı ardına seçim yaşadık. Bu nedenle insanlarımızda, hele 24 Haziran sonrası oluşan durumu yönetememe nedeniyle umutsuzluk oluştu. Bunu alanlarda ve sahada da gözlemledik. İl başkanımız, il yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe başkanlarımız, kadın ve gençlik kollarımız, vekillerimiz, meclis üyelerimiz, adaylarımız çalışma yürüttü. Seçim heyecanı halkımızda yoktu. Nasıl olsa bir şey olmayacak endişesi vardı. Ancak çalışmalarımız sonunda ve de ekonomik krizin de etkisiyle başarılı olduk. İnsanlar sessiz bir isyan içindeydi. Dipten gelen bir dalgaydı. Seçimde de yanıtlarını verdiler.

SANDIK BAŞINA GİTMEYENLERİN SAYISI FAZLAYDI, OLMASAYDI BAŞARIMIZ DAHA YÜKSEK OLABİLİRDİ

Partimiz haksız yere suçlamalara uğradı. Buna karşın halk bunların da içi boş, gereksiz karalama olduğuna inandı ve oyunu kullandı. Sandığa gitmeme biraz etkili oldu. İzmir’in bütün ilçelerinde etkili oldu sandığa gitmeme. Böyle olmasaydı başarımızı daha yüksek olabilirdi.

KİMİ GETİRİRLERSE GETİRSİNLER HİÇ FARK ETMEZ; BAŞBAKANI BİLE ADAY YAPTILAR…

AK Parti’nin kendi iç meselesi. Yeni göreve gelen il başkanına başarılar diliyorum. İzmir demokrasinin de beşiğidir. İzmir özgürlüklerine düşkün, demokrasiye önem veriyor. Onlar kimi getirirlerse getirsin hiç fark etmez. Başbakanı bile aday yaptılar, ekonomi bakanını da aday yaptılar. Umuyorum ki bir dahaki dönemde cumhurbaşkanı da gelir aday olur. Kim olursa olsun İzmir’de karşılık bulmayacağını düşünüyorum.

MUHİTTİN SELVİTOPU HERKESİN CÜZDANINI TESLİM EDECEĞİ KADAR DÜRÜST BİR İSİMDİR

Karabağlar Belediye başkanımız ve ekibi işini çok iyi bilen bir isim. Karabağlılar da buna inandığı için Türkiye genelinde oy arttırımı konusunda ilk beşe girmesini sağladı. Tersi olsaydı halk sandıkta cevabını verirdi. Leke at izi kalsın stratejisi yürütüyorlar. Manipülasyon yaparak, ellerindeki gücü kullanarak yalan yanlış haberler yaptırıp karalamak istiyorlar. Belediyemiz Sayıştay denetimlerinden de hep yüz akıyla çıkmıştır. Başkanımız hakkında en ufak bir dava dahi açılamamıştır. Nereden ne bulabilirizin arayışı içindeler.  Karabağlar’da halk size gerekli yanıtı verdi mi? Verdi. Bakanlarınızla da geldiniz. Artık bunları kenara bırakalım. Nasıl çağdaş bir Karabağlar’ı nasıl yaratabilirize bakalım, ortak akılla hareket edelim. Muhittin Selvitopu herkesin cebindeki cüzdanını teslim edecek kadar dürüst, dikkatli, toplum adına siyaset yapan bir isim. Başkanımıza iftiralarla, yalanlarla leke bulaştıramazlar. Sayıştay raporları da ortada zaten. Bir şey olsaydı çıkardı ortaya zaten.

PLANLI, PROGRAMLI ÇALIŞMA VE DOĞRU BİR İLETİŞİM KURDUK

Her seçimin kendine özgü şartları var. Burada Millet İttifakı vardı. Karabağlar örgütümüzdeki herkesin emeğine sağlık. Teşekkür ediyorum. 360 bin seçmenimiz var. Biz 58 mahallede mahalle çalışma gruplarıyla yerelde örgütlendik. Mahallesinde, sokağında komşusunu en iyi tanıyan orada yaşayan insandır. Planlı programlı ve doğru bir iletişim kurduk.

RANTÇILARIN GÖZ DİKTİĞİ BİR İLÇEYİZ ANCAK RANTA DEĞİL HALKA HİZMET EDEN ANLAYIŞIMIZLA…

Başkanımız kentsel dönüşüme önem verdi. Rantçıların göz diktiği bir ilçeyiz. İlçemizde ranta değil halka hizmet eden bir anlayışla yola çıktığımız için halk da bize destek verdi. Karabağlar halkına gösterdikleri teveccüh nedeniyle teşekkür ediyorum.

SİYASET BİREYSEL GELECEK İÇİN YAPILMAZ, ASLOLAN CHP’DİR

Aday belirleme sürecinde bir takım sorunlar yaşadık. Keşke yaşanmasaydı. Bunlar parti içi özel konular. Kendi içimizde bunları konuşuyoruz. Önümüzdeki süreçte partideki yapısal sorunlar umarım tartışılır, eksiklikler giderilir. Kadın kolları başkanımız alanda çalışan bir arkadaşımız. Beklentisi vardı meclis üyeliğinde ancak 98 adayımız da vardı. Listeye giremeyenlerden biri de kadın kolları başkanımızdı, kırgınlık oluşmuş olabilir. Kadın kolları il başkanımızla henüz konuşmadık, yönetim olarak değerlendireceğiz, kendisiyle de konuşacağım, inceleyeceğiz. İl başkanımızla da konuşacağız. Siyaset bireysel gelecek için yapılmaz. Asıl olan CHP’dir. Bazen haksızlıklara da uğrasak kurumsal yapımıza zarar vermememiz gerekiyor. Hak eden bazı arkadaşlarımız bazen bulunması gereken yerde olmayabiliyor. Bu her partide olabilir.

ASIL İŞİMİZ ŞİMDİ BAŞLIYOR, ÇOK GÜZEL İŞLER YAPACAĞIMIZA İNANIYORUM

Asıl işimiz şimdi. Zor kısmı başlıyor işimizin. Başkanımız yerel yönetimler konusunda deneyimli 30 yıllık deneyimi var. Planlamaları bitti. Onların hayata geçirilme süreci başlayacak. Parselasyonu da yaparsa Karabağlar’da özellikle gelişmekte olan yerlerde çok güzel işler yapacağına inanıyorum. Gençlik merkezi projesi vardı, o bu dönem hayata geçecek. Kent meydanı projesi hazır. Özel mülkiyet sorunu da çözülmek üzere. İzmir’de 3 ya da 4’üncü kent meydanı olacak burası. Poligon deresinin etrafının da yeşil alan olarak kente kazandırılması için mücadele edeceğiz.  87 hektarlık alan vardı. Bu alanın tamamının üniversite yerleşkesi olması yönünde çalışma yapacağız. Kaymakamlık önünde aradaki yıllardır duran çukur alanımız var. Oranın da altının otopark, üstünün de kent meydanı olarak kazandırılması yönünde çalışma yapacağız. Çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum.

ÖNCEKİ HABER   SONRAKİ HABER
Dolar güne nasıl başladı?
 
Bayaraklı'nın Perileri'ne Başkan Sandal dopingi
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
AK Parti'nin yeni İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'ye partililerden ilgi
AK Parti'nin yeni İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'ye partililerden ilgi
Yücel, Sürekli'yi tebrik etti
Yücel, Sürekli'yi tebrik etti
Yücel örgüt turuna çıktı: İlk gün dört ilçe
Yücel örgüt turuna çıktı: İlk gün dört ilçe
Şengül'den Sürekli yorumu: Partim adına çok sevindim
Şengül'den Sürekli yorumu: Partim adına çok sevindim
Önce Ankara ziyaretleri ardından İzmir'de kutlama
Önce Ankara ziyaretleri ardından İzmir'de kutlama
AK Parti İl Başkanı olan Sürekli'den çarpıcı açıklamalar
AK Parti İl Başkanı olan Sürekli'den çarpıcı açıklamalar
Umutoğulları'nın dediği çıktı, il başkanı Sürekli oldu
Umutoğulları'nın dediği çıktı, il başkanı Sürekli oldu
Sürekli, AK Parti İzmir İl Başkanı olarak atandı
Sürekli, AK Parti İzmir İl Başkanı olarak atandı
İzmirli başkanlardan Yavaş'a sürpriz ziyaret
İzmirli başkanlardan Yavaş'a sürpriz ziyaret
http://www.baybel.com.tr
SOSYAL MEDYADA EGE POSTASI
ARŞİV
YAZARLAR
Mithat Umutoğulları
Anık’ın bu yöntemini "FETÖ"cülerde kullanıyordu!
Mithat Umutoğulları
Halil Solak
Kasten mi yapıyorsunuz?
Halil Solak
Mustafa Ali Fırtına
Güzelin dedikodusu çok olur!
Mustafa Ali Fırtına
Halit Tunç
Yangından mal kaçırmak ve İzmir milliyetçiliği
Halit Tunç
Yalçın Küçükdamar
Göztepe düşmeyecek
Yalçın Küçükdamar
Hüseyin Günlü
Sezuan'ın iyi insanı
Hüseyin Günlü
Halit Umutoğulları
Canın sağolsun Göktuğ
Halit Umutoğulları
RÖPORTAJLAR
Levent Piriştina 2 yılını anlattı! Levent Piriştina 2 yılını anlattı!
Levent Piriştina 2 yılını anlattı!
Durak ve Şahin'inden parti içi kritik mesajlar!
Durak ve Şahin'inden parti içi kritik mesajlar!
Akpınar, Ege Postası'na misafir oldu
Akpınar, Ege Postası'na misafir oldu
Başkan Pekdaş Ege Postası'nı ağırladı
Başkan Pekdaş Ege Postası'nı ağırladı
Aytun Çıray ile A'dan Z'ye
Aytun Çıray ile A'dan Z'ye
ANKET
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA EGE POSTASI
ÇOK YORUMLANANLAR
TWITTER'DA EGE POSTASI
EGE POSTASI
Ege Postası
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri