3 Kasım 2019 Pazar - 17:09

Mavi Liste'den Uğur Yıldırım'a sert çıkış!

CHP'nin, İzmir'deki mevcut yönetime muhalifliğiyle bilinen Mavi Liste Platformu'ndan CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım'a sert eleştiri geldi.İlçe Başkanı Yıldırım’a muhalif 'Mavi Liste Platformu’nun sert çıkışı sonrası, Yıldırım da sosyal medya hesabından 14 maddelik mesaj yayınladı

Mavi Liste den Uğur Yıldırım a sert çıkış!
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

EGEPOSTASI - CHP'de Kongre yarışının ilk kızıştığı ilçe olan Karşıyaka'da Mavi Liste Platformu'ndan Başkan Uğur Yıldırım'a şok suçlamalar geldi. Karşıyaka'da ortaya çıkan Mavil Liste Platformu; Başkan Uğur Yıldırım'ı ekipçilikle, partiyi bölmekle suçlayarak adeta yerden yere vurdu. Uğur Yıldırım'a '3 Gerçek'i hatırlattı:


MAVİ LİSTE'NİN ZEHİR ZEMBEREK UĞUR YILDIRIM AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

Genel merkezimizin kongreler takvimini açıklamasını takiben, Türkiye’nin ve İzmir’in her yerinde olduğu gibi, Karşıyaka CHP üyeleri de kendi mahallelerinde seçimle ilgili çalışmalara başlamışlardır ve yine her seçimde olduğu gibi farklı görüşler ve anlayışlar ortaya çıkabilmekte ve bu nedenle bazı mahallelerde seçime farklı listeler ile gitme kararları alınmaktadır. Bazı mahallelerde 2, bazılarında 3 farklı liste ile seçime gitme eğilimi ortaya çıkmışken, tek liste ile seçime gitme eğiliminde olan pek çok mahalle de vardır. Bu durum ilk kez yaşanmamakta, her kongre dönemindekine benzer şekilde yaşanmaktadır.  
   
Bu süreçte, son iki dönemdir ilçe başkanlığını yürüten sayın Uğur Yıldırım’ın ve ekibinin çalışmaları ve hazırlıkları yeni dönemde de görev alma niyetleri olduğunu ortaya koymuş ve seçime ramak kala mahalle temsilcilikleri görevlerinde Uğur Yıldırım’ın yaptığı sebepsiz ve adil olmayan görevden almalar ve atamalar, ilçe başkanının kendi ekibini yaratarak, son 4 yıldır sürdürdüğü dar ekipçi zihniyetle partiyi yönetmeye devam edeceğinin göstergesi olmuştur.
   
Temelde bu duruma itirazı olan ve Uğur Yıldırım’ın örgütü kendi adamları ve kendinden olmayanlar olarak ayrıştırmasına karşı çıkan bir grup partili olarak, parti içi demokrasiyi hedefleyerek “Mavi Liste Platformu’nu” oluşturduk.
   
Sayın ilçe başkanı tarafınca anlaşılması zor olsa da, oluşturduğumuz anlayış sadece “ilkelere dayalıdır, demokrasi temellidir ve bu nedenle mahalle delegeleri seçilmeden ilçe başkanı adayının belirlenmemesine karar verilmiştir”.
   
Karşıyaka’nın mavi listeleri diğer ilçelerin liste çalışmalarından bağımsızdır. Sadece deklarasyon tarihlerine bakarak bu kolaylıkla anlaşılabilir. Amacımız kendi ilçemizdeki mahallelerimizde ve ilçe yönetimimizde adil ve demokratik temsiliyeti sağlamak ve örgütümüzün son 4-5 yıldır yaşadığı bölünmüşlüğü gidermektir.
   
Normal parti üyeleri olarak, öz irademizle, ortaklaştırdığımız ve deklare ettiğimiz ilkeler çerçevesinde, gittikçe daha fazla güçlenerek ilerlediğimiz bu süreçte; Uğur Yıldırım ve ekibi destek kaybettikçe ve kaybetme olasılıkları arttıkça , üzülerek izliyoruz ki saldırganlaşmış, sosyal medya ve bir kısım medyada yer alan paylaşımları ile demokratik temayüllerle sakin ve barışçıl bir havada yapılacak seçimleri adeta sabote etmeye çalışmaktadırlar. Sürekli olarak “Beyaz Liste” ve son günlerde “Kırmızı-beyaz liste” propagandası ve reklamı yaparlarken, kendileri dışındaki liste çalışmalarını ayrıştırıcı/bölücü saymaları, üyelerin aklıyla alay edilircesine saçmadır ve yıllardır bu ülkede CHP dışındaki bazı partilerin politikalarını hatırlatmaktadır.
   
Yine bu süreçte Belediye Başkanımızın taraf olmakla suçlanmakta  olduğunu ve son günlerde dozu gittikçe artan bir şekilde hedef haline getirilmekte olduğunu üzülerek gözlüyoruz. Belediye başkanımızın ilçe başkan yardımcılıkları döneminden itibaren izlediği çizgi örgütümüzün bilgisi ve takdirindedir. Örgüt içinden gelen bir başkan olarak örgütün rahatsızlıklarına ve beklentilerine duyarlı olması da normal karşılanmalıdır. Diyaloglarında, ve hitaplarında her zaman parti içi birlik beraberliğe, liyakate ve demokrasiye verdiği önemi vurgulamış ve yapıcı ve birleştirici tavrıyla hepimize güven vermiştir. Belediye’nin kamu gücünü herhangi bir grubun lehine kullandığına dair hiç bir gözlemimiz yoktur. Belediyeye ait toplantı salonları herkese açıktır ve CHP dışındaki partilerin toplantılarında da kullanılmaktadır. CHP üyelerinin bir kısmına kapıları kapatmış olan kişi İlçe başkanı Uğur Yıldırım’ın bizzat kendisidir. Halen ilçe binası ve ilçe’ye ait araç sadece belli listelerin mensuplarına hizmet etmektedir.
 
Bu vesileyle üyelerimize bazı gerçekleri hatırlatmak istiyoruz;
1) Uğur Yıldırım, geçen kongrede “burada beni oyluyorsunuz” diyen bir belediye başkanının açık desteği ile seçilmiştir. O zaman ne kendisinden ne de taraftarlarlarından bir eleştiri duymadık. 

2) Geçen 2 dönemdeki başkanlığında sayın ilçe başkanı hiç bir şekilde demokratik yönetim göstermemiş, keyfi, tutarsız ve aşağılayıcı davranışları örgüt üyeleri arasında oldukça yaygın bir kırgınlık ve soğukluk yaratmıştır.

3) İlçe başkanı şu anda aleni olarak bilinmektedir ki “Taraftır” ve Beyaz listelerin seçilmesini istemektedir. 
 
Bizler, mavi liste destekçisi üyeler olarak Karşıyaka’da adil, dürüst, demokratik bir seçim ve çıkacak sonuca ve tüm üyelere saygılı bir ilçe yönetimi istiyoruz. İlçe başkan adayımızı ve diğer tüm adaylıkları mahalle delege seçimleri tamamlandıktan sonra yine demokratik yöntemlerle belirleyeceğiz.
 
Önümüzdeki genel seçimde genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde iktidar yolunda çalışmaya hazırız ve bu yolda genç üyelerimizin enerjisiyle, kadın üyelerimizin çalışkanlığı ve şefkatiyle ve deneyimli üyelerimizin tecrübesiyle birlik beraberlik ve uyum içerisinde büyük başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyoruz.

YILDIRIM'DAN MUHALEFETE 14 MADDELİK KONTRA!

CHP Karşıyaka’da delege seçimleri öncesi tansiyon yükseldi. İlçe Başkanı Yıldırım’a muhalif 'Mavi Liste Platformu’nun sert çıkışı sonrası, Yıldırım da sosyal medya hesabından 14 maddelik mesaj yayınladı

Karşıyaka örgütünün degerli üyeleri;

1. Ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde biz CHP üyelerinin en çok ihtiyaç duyduğu şey; yoldaşlık bağlarımızı güçlendirerek #birlik ve #beraberliğimizi karşılıklı sevgi ve saygımızı güçlendirmektir.

2. 31 Mart Yerel seçimleri; CHP iktidarına giden yolun açıldığı ve #umudumuzun yeşerdiği gündür. Ayrıca AKP İktidarının sonunun başlangıcı ülkemizin aydınlık günlere kavuşacağı günün önemli bir dönüm noktasıdır.

3. Bundan yaklaşık 5 ay önce Ilçe yönetimini düşürmeye dönük olarak başlayan hareketin ve daha sonra kadın ve GENÇLİK kollarını düşüren zihniyetin sadece karşıyaka ile ilgisinin olmadığını zaman içerisinde İl ve Genel merkeze dönük bir hareketin başlangıcı olduğu tespitimin bugünlerde ne kadar doğru olduğunu görmekteyiz. Ama nafile çünkü biz bilinçli bir örgütüz amaçlarına ulaşamayacaklar.

4. Bu önemli süreçte; hiç kimsenin #ayrıştıcı siyaset yapmaya hakkı yoktur. Hepimiz Sayın Genel Başkanımız ve örgütlerimizin etrafında birleşmeliyiz.

5.Karşıyaka özelinde her dönem kamu gücünün yanında kümelenen şahsi menfeat odaklarına örgütü dizayn ettirmeyecegiz.Sizlerin her dönem örgütü nasıl ayrıştırdıgınızı biliyor ve sizleri tanıyoruz.

6. #KİN , #İNTİKAM #YALAN #İFTİRA üzerine siyaset yaptığını zanneden #darekipci , #ilkesiz ve ayrıştırıcı kişilere karşı bugüne kadar nasıl birlikte müsade etmediysek bundan sonrada hep beraber müsaade etmeyeceğimize olan inancım tamdır.

7. Parti içi demokrasi ve parti içi demokratik yarış ile; hakareti, iftirayı yalanı birbirine karıştıranlara hep birlikte anlayış gösteremeyeceğiz .

8. Bu şekilde siyaset yapmaya çalışanlar bu yolun yol olmadığını er yada geç anlayacaklar.

9. Hepimizin ortak görevi; gece gündüz demeden partisi için çalışan siyaseti meslek haline getirmeyip partisinin iktidarı için beklentisizce çalışan #DAVA adamı sade üyenin siyaset yapmasının önündeki engelleri kaldırmaktır.

9 . #Kadın ve #Gençlerimizin önünü açmak ve kotalara bağlı kakmaksızın temsilini sağlamak hedeflerimizden biri olmalıdır.

10. Karşıyaka örgütü olarak; son 5 yılda yapılan bütün seçimlerde Türkiye'deki en yüksek oy oranını alarak tarihe geçtik. 31 Mart yerel seçimlerinde de bunu tekrarlamış olmak bizim gururumuz olmuştur.

11. Karşıyakada ki bu başarının önemli mimarlarından biride 5 yıldır her kademede birlikte çalışma kültürünü oturtmuş deneyimli #MAHALLEKOMİTELERİDİR.

12. İlçe örgütümüzün temsilcileri olan deneyimli ve #DAVA adamlarından oluşan mahalle komitelerimiz örgütümüzün 24 saat emrinde olup her türlü sorununuzda yanınızdadır.

13. Yapacağımız delege seçimlerinde de #MAHALLEKOMİTELERİMİZİN mahallelerinde en doğru kararı vereceklerine; birlik beraberlik saygı ve sevgiyi esas alarak ayrıştıranlara müsaade etmeyeceklerine inanıyor ve güveniyorum.

14. #Birlik ve #beraberliğimizi bozmaya çalışan ve bizi ayrıştıran sahsi cıkarları artık partimizin geleceginin ve hatta akıllarının önüne geçecek kadar gözleri kararan hiç bir yapıya ben, yönetim kurulumuz ve örgütumuz müsade etmedik bundan sonrada etmeyecegiz.
#BİRLİKBERABERLİKVETEMİZSİYASET

ÖNCEKİ HABER   SONRAKİ HABER
AK Partili Kurtulmuş'tan 'gastronomi' çıkışı
 
En yaşlı kadın yüzücü oğlunun yanına defnedildi
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
CHP'li Kılıç'tan kim delege olsun önerileri!
CHP'li Kılıç'tan kim delege olsun önerileri!
AK Partili Kaya'dan Karabağlar eleştirileri: Üniversiteye karşı çıkıyorlar
AK Partili Kaya'dan Karabağlar eleştirileri: Üniversiteye karşı çıkıyorlar
CHP'li Sındır'dan kongreler öncesi birliktelik mesajı
CHP'li Sındır'dan kongreler öncesi birliktelik mesajı
Kongreler öncesi o ilçe başkanı aday değil!
Kongreler öncesi o ilçe başkanı aday değil!
AK Partili Dağ'dan Soyer'e bir Kıbrıs tepkisi daha!
AK Partili Dağ'dan Soyer'e bir Kıbrıs tepkisi daha!
Sengel'e yönelik saldırı olayında il yönetiminden flaş hamle! 5 kişilik komisyon kuruldu
Sengel'e yönelik saldırı olayında il yönetiminden flaş hamle! 5 kişilik komisyon kuruldu
Sürekli'den Soyer'in 'davet' sitemine yanıt: Bizi kendileriyle karıştırmasınlar!
Sürekli'den Soyer'in 'davet' sitemine yanıt: Bizi kendileriyle karıştırmasınlar!
Hamza Dağ'dan hafta sonu mesaisi! AK Nokta'da vatandaşlarla buluştu!
Hamza Dağ'dan hafta sonu mesaisi! AK Nokta'da vatandaşlarla buluştu!
CHP İzmir'de muhalefet 'mavi'yi seçti
CHP İzmir'de muhalefet 'mavi'yi seçti
SOSYAL MEDYADA EGE POSTASI
ARŞİV
YAZARLAR
Mithat Umutoğulları
Bayraklı’da ‘alkol’ tartışması! Sandal CHP’nin mirasını eritiyor
Mithat Umutoğulları
Halil Solak
‘Korona morana bize bir şey yapmaz’
Halil Solak
Mustafa Ali Fırtına
Bir erkeğin bir günü…
Mustafa Ali Fırtına
Semra Kocabaş
Üzümler olunca gelin!
Semra Kocabaş
Hüseyin Günlü
‘Anlayış farkı’
Hüseyin Günlü
Halit Umutoğulları
Canın sağolsun Göktuğ
Halit Umutoğulları
ANKET
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA EGE POSTASI
ÇOK YORUMLANANLAR
TWITTER'DA EGE POSTASI
EGE POSTASI
Ege Postası
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri