YEREL YÖNETİMLER YEREL POLİTİKA İZMİR GÜNCEL SPOR POLİTİKA EKONOMİ DÜNYA KÜLTÜR - SANAT MAGAZİN RÖPORTAJ
12 Ekim 2017 Perşembe - 19:03

Kılıçdaroğlu İzmir'i örnek gösterdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Denizli’de İzmir’i örnek gösterdi. Kırsal kalkınma vurgusu yapan Kılıçdaroğlu, “Bakın İzmir’de süt kooperatiften alınıyor. Çocukların kapılarına kadar bırakılıyor. CHP iktidarında belediyeler kırsal ile buluşacak” dedi.

Kılıçdaroğlu İzmir i örnek gösterdi
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Denizli’de miting düzenledi. CHP İl Başkanlığı’nın bina açılış törenine katılan Kılıçdaroğlu kalabalığa seslendi. Ülke ve Dünya gündemine dair açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, 2019 hedefinin Denizli Büyükşehir Belediyesi’ni alarak yerel yönetimlerde başarı elde etmek istediğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Biz, belediyeleri alarak kırsal kalkınmayı sağlayacağız, destekleyeceğiz. Belediyeler ile üreticilerimiz desteklenecek. İzmir’de, Aydın’da, Muğla’da yapılanlara bakın. Köylülerimiz kırsalda belediyelerimizin katkılarını görüyor. Bakın İzmir’de süt üreticileri memnun. Üretici kooperatifinden alınan şişelenmiş, paketlenmiş sütler 0-5 yaş arası çocuklarımızın kapılarına kadar bırakılıyor. Bundan aileler de memnun, belediye de. Aynısını Denizli’de de yapacağız. Kimin gücüyle? Tabi ki halkın gücüyle, sizlerin gücüyle” dedi. 

İŞADAMLARI İLE BİR ARAYA GELDİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli'de Lavin Otel'de işadamları ve sanayiciler ile toplantı yaptı. Denizli Sanayi ve Ticaret Çalıştayı'nda bir araya geldiği iş dünyasının temsilcilerini dinleyen Kılıçdaroğlu, kentte olmaktan son derece mutlu olduğunu, ilin ihracatta Türkiye'nin 8'inci ili konumunda olduğunu, Türkiye'nin 10 büyük şirketinin Denizli'de bulunduğunu söyledi. Denizli'nin istihdam ve üretim açısından önemli bir kent olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:
"Denizli iş dünyası, büyümesi, döviz gelmesi, istihdam yaratması açısından önemli bir kent. Sanayici arkadaşlarımı dinledim. Erdoğan'a rağmen vize krizinin sonlandırılması onların da en büyük arzusu. Kriz giderek büyüyebilir, sanayiciler sağduyuyla bu sorunu aşmak istiyor. Umarım sanayicilerin bu beklentileri gerçekleşmiş olur."

Denizlili işadamları ve sanayicilerin ara eleman sıkıntısı çektiklerini dile getirdiklerini, eğitim sisteminden şikayetçi olduklarını ve kente son yollarda yabancı yatırım gelmediğini belirttiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Biz kendilerine cevap verdik. Her ülkenin sanayi, tarım, turizm stratejisi vardır, Türkiye önümüzdeki 50 yılda tarımda, sanayide nereye gidecektir, bütün bunların masaya konulması, stratejilerinin geliştirilmesi gerektiğini söyledik. CHP'nin Genel Başkanı olarak, partimizin önümüzdeki stratejilerine de beş ana başlık halinde kendileriyle paylaştım" diye konuştu.

'TORUNUNU DA ALSIN HESAPLASIN'
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, vize krizi maliyetinin 50 milyar lira olduğu yolundaki sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Vize krizinin maliyeti sayın Erdoğan az önce yaptığı konuşmada 'bu 50 milyar lira nereden çıktı' dedi. Kendisine önerim şu. Torunu matematik biliyordur, torununu yanına alsın, hesap makinesini yanına alsın, dolardaki 1 kuruşun artışının maliyetini çıkarsın. Bu kadar basit. Eğer bu hesabı yapmaktan acizse, gelsin bana ben kendisine hesap vereyim" dedi.

'HÜKÜMET SAĞLIKLI, TUTARLI PLANLAMA YAPMALI'
Hükümetin sağlıklı ve tutarlı planlama yapması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Denizli'nin kamudan beklediği yatırımı şu ana kadar almadığını savunarak, "İhracatta Türkiye'nin 8'inci kenti, ciddi potansiyeli var. Turizm açısından hak ettiği turisti alamıyor. Burada büyük şehir açısından, tarımda ciddi sorunlar var. Bunların hepsini aşmak mümkün. Oturdum hepsini sanayici arkadaşlarıma nasıl aşılacağını madde madde anlattım. Açıklamalarımız kafanızda soru işareti bırakıyorsa, bize söyleyin dedim. Türkiye üretmek, ekonomisini geliştirmek, demokrasini geliştirmek, üretmek zorunda olan bir ülkedir. Sosyal devlet olmalıdır. Bütün komşuları ve dünyayla barış içinde yaşamak zorundadır. Bu dört koşulu sürdürülebilir kılmak zorundadır. Bu strateji içinde giderseniz olayı büyütürsünüz" dedi.

'SENİN MİLLİYETÇİLİĞİN MANGAL MİLLİYETÇİLİĞİ Mİ?'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Başbakan merhum Bülent Ecevit'le ilgili sözlerini sert bir dille eleştiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Sayın Erdoğan rahmetli Bülent Ecevit'le ilgili çok sert cümleler kullandı. Bir anlamda onun milliyetçiliğini sorguladı. Rahmetli Ecevit'in sağlığı ve yaşı istismar edilmemeli. Hele hele ölen bir insanın yaşından yola çıkarak istismar etmek asla doğru değildir, olmamalı da. Sen Ecevit'in milliyetçiliğini öğrenmek istiyorsan, rahmetli Ecevit, Türkiye'nin milliyetçiliğini Kıbrıs'ın Beşparmak Dağları'na yazdı, Afyon tarlalarına yazdı milliyetçiliği. Onun milliyetçiliği yürekli milliyetçilikti. Ne söylediyse arkasında durdu. Sayın Erdoğan'a sormak istiyorum? Sen milliyetçi geçiniyorsun. Ege adalarına, Yunan adalarına bak. Ege'de bizim olan adalar Yunanistan tarafından işgal edilmiş durumda. Beyefendi senin milliyetçiliğin ne? Mangal milliyetçiliği mi? Neden adalara sahip çıkmıyorsun. Hem Amerikan, hem İngiliz belgelerinde Türkiye'ye ait olan adalarda şu an Yunan bayrağı dalgalanıyor. Bunun yanıtını istiyorum  Erdoğan'dan. Ecevit ile uğraşma. Allah rahmet eylesin, Ecevit bu ülkeye hizmet etmiş bir kişidir. Ne onunla uğraşıyorsun?"

Kılıçdaroğlu basın toplantısının ardından sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Toplantı basına kapalı yapıldı.

BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli'de Lavin Otel'de işadamları ve sanayicilerle yaptığı toplantının ardından bir süredir rahatsız olan eski bakanlardan Mehmet Kocabatmaz'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu'nun, Kocabatmaz'ın evine girerken ayakkabılarını çıkartıp, terlik giydiği görüldü. Kılıçdaroğlu ardından geçen salı günü yaşamını yitiren Denizli'nin eski baro başkanlarından İsmet Kayhan'ın ailesine taziye ziyareti gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, ziyaretlerin ardından Topraklık Mahallesi'nde satın alınarak tadilatı yapılan partisinin 7 katlı il başkanlığı binasının açılışına katıldı. Yaklaşık 1500 partilinin yanı sıra bölge milletvekilleri, belediye başkanları ve il başkanlarını da katıldığı açılışta konuşan Kılıçdaroğlu, bir kez daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Herkesle kavgalı bir Türkiye, umut yaratmaz. Herkesle kavgalı bir Türkiye olmaz. Türkiye'yi dünyada saygılı kılan bir kişi var onun adı; Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Herkesle barış, huzur içinde olmalıyız. Hiçbir ülkeyi dost veya düşman diye ayırmayacağız. Öncelikle kendi ülkemizin çıkarlarını düşüneceğiz" dedi.

SEÇİMLER İÇİN ÇALIŞMA ÇAĞRISI

Kılıçdaroğlu, seçimlerde kadınlardan ve erkeklerden çok çalışmalarını istedi. Türkiye'nin huzurlu olduğu, demokrasinin yerleştiği bir bir ülke için hep birlikte çalışacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Hanımlar size hiçbir sözüm yok. 2019'da bir seçim var. Bu seçimlerde iki şey olacak. Bir tek adam rejiminden yana olanlar, iki demokrasiden yana olanlar. Demokrasiden yanayız. Demokratik hak kadar güzel bir şey yok. Bir aile de demokrasi içinde olur, kararlar birlikte alınır. Bir ailede demokrasi varsa, mahallede vardır, mahallede varsa, ilde vardır, ilde varsa, memlekette vardır. Demokrasinin bu ülkeye gelmesi ve kesinleşmesi için güvendiğim kesim kadınlardır. Kadınlar, 2019 seçimlerinde nerede yaşarsanız yaşayın, demokrasiyi hep birlikte savunacaksınız. Size sözüm söz, kadınlar mücadele ettikçe bütün ruhumla kadınların yanında olacağım" diye konuştu.

ERKEKLERE DE SESLENDİ

Erkeklere de seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beylere de sözümüz var. Bu ülkenin güzel insanları çalışıp, alın teri döküyorsunuz. Kiminiz işçi, kiminiz memur, kiminiz taşeron. Her birimiz bu mücadeleyi yaparken alın teri döküyoruz, evimize helal ekmek getiriyoruz. Bunun çekirdeğini aslında demokrasi oluşturuyor. Bu ülkede demokrasi varsa, o ülke gelişir. Bir ülkede demokrasi varsa, hapishanelerinde gazeteciler, yazarlar, milletvekilleri, mazlum insanlar olmaz, o ülkede öğretmenler, akademisyenler bir KHK ile kapı önüne konmaz, o ülkede insanlar benimi işimi verin çocuklarımı eğitmek istiyorum diye açlık grevine yatmaz. Onun için birlikte mücadele edeceğiz. Bu ülkeyi kuranlar bize teslim ettiler, bizim çocuklarımız daha huzurla, kendi bayraklarının altında onuruyla yaşasınlar diye mücadele ettiler. Kimi şehit oldu, kimi gazi oldu. Bizim de çocuklarımıza borcumuz var. Biz de çocuklarımıza demokrasinin geliştiği, yargının bağımsız olduğu, medyanın bağımsız olduğu, huzurlu bir ülke bırakmak istiyoruz. Biz de çalışacağız ve çocuklarımıza daha güzel ülke bırakacağız diye mücadele edecekler."

İZMİR'İ ÖRNEK GÖSTERDİ

İl Başkanlığı binasının hayırlı olmasını dileyen, hedefin Denizli Büyükşehir Belediyesi'ni almak olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Denizli'yi marka kent haline getireceklerini belirtti. İzmir, Muğla ve Aydın Büyükşehir belediyelerinin uygulamalarını anlatan Kılıçdaroğlu, "Binayı aldık, ikinci olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi'ni alacağız. Kırsal kesimle büyükşehir nasıl çalışır, onu göstereceğiz. Kırsaldaki her ürünü Denizli Büyükşehir Belediyesi, CHP iktidarında değerlendirecek. Muğla'ya, Aydın'a, İzmir'e gidin. Çiçek mi alınacak, süt mü alınacak, kooperatifle işbirliği yapılıyor. Süt mü alacaksınız, İzmir'de her sabah ailelerin kapısına iki şişe süt bırakılıyor. Herkes memnun. Aynısını Denizli'de yapacağız. Denizli'yi Ege Bölgesi'nin bir markası haline getireceğiz. Denizli'nin gücüyle  halkın gücüyle yapacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu'na konuşmasının ardından Çivrilli üretici Mehmet Arıca, ürettiği hünnap meyvesi hediye etti. Kutu içerisinde hünnapları alan Kılıçdaroğlu, "Dikkatinizi çekerim, bu bir ayakkabı kutusu değil yalnız" dedi. Daha sonra Kılıçdaroğlu, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve belediye başkanları birlikte açılış kurdelesini kesti. Kurdelenin kesilmesinin ardından Kılıçdaroğlu, beyaz güvercin uçurdu. Açılışın ardından Kemal Kılıçdaroğlu, İl Başkanlığı binasını gezip, inceleme yaptı.

Kılıçdaroğlu, buradaki programının ardından Denizlili şehit Muhammet Arıkan'ın Çal İlçesi Bayıralan Mahallesi'ndeki babaocağına hareket etti.

ŞEHİT EVİNİ ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli'de CHP İl Başkanlığı'nın yeni binasının açılışını yaptıktan sonra, Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde 18 Eylül tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuş Muhammet Arıkan'ın Çal İlçesi Bayıralan Mahallesi'ndeki baba evine taziye ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu'na Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak ile bazı milletvekilleri de eşlik etti. Şehit Arıkan'ın babası İbrahim Arıkan, Kılıçdaroğlu'nu evinin önünde karşıladı. Kılıçdaroğlu, anne Hatice ve baba İbrahim Arıkan'a başsağlığı dileyip, bir süre sohbet etti. Kuran tilaveti ve duaların okunduğu şehit evinde, çocuklara da oyuncak dağıtıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu çıkışta, mahallelinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kalabalıktan bazı kişilerle bir süre sohbet eden Kemal Kılıçdaroğlu, yaşlı kadınların elini öptü. Bu sırada elini öptüğü yaşlı bir kadın Kılıçdaroğlu'na sıralarak, "Ben seni her gün televizyonda izliyorum. Seri görünce çok iyi oluyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra Denizli'den ayrılmak üzere Çardak Havaaalanı'na giti. (DHA)

ÖNCEKİ HABER   SONRAKİ HABER
Bornova'ya kardeş şehir ziyareti
 
Konak'ta 349 milyonluk bütçede yatırımlara %19 pay ayrıldı
YORUMLAR
Toplam 1 yorum var, 1 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
Partili 12 Ekim 2017 Perşembe 23:39

Sayın genel başkanım. Delege seçimlerini örnek göstermeyiniz

Yorumu oyla      0      0  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
MHP'den yeni üniversiteye giriş sistemine sert tepki
MHP'den yeni üniversiteye giriş sistemine sert tepki
Balbay'dan yeni sınav sistemine ağır eleştiri
Balbay'dan yeni sınav sistemine ağır eleştiri
Leyla Zana ‘2011 davası’ndan beraat etti
Leyla Zana ‘2011 davası’ndan beraat etti
CHP kulisleri hareketlendi! İşte İzmir için konuşulan isimler
CHP kulisleri hareketlendi! İşte İzmir için konuşulan isimler
Kılıçdaroğlu: Vize krizinin maliyeti 50 milyar
Kılıçdaroğlu: Vize krizinin maliyeti 50 milyar
CHP toplantısında korkutan olay
CHP toplantısında korkutan olay
'Benim tek  ricam, tek isteğim, tek arzum var'
"Benim tek ricam, tek isteğim, tek arzum var"
Başbakan Yıldırım: MTV konuşuldu OVP güme gitti
Başbakan Yıldırım: MTV konuşuldu OVP güme gitti
İzmir iki bakanı ağırlayacak
İzmir iki bakanı ağırlayacak
SOSYAL MEDYADA EGE POSTASI
ARŞİV
YAZARLAR
Mithat Umutoğulları
Türsen, ‘Turuncu’nun kaderiyle oynadı!
Mithat Umutoğulları
Halit Tunç
ABD; Artık yeter mitingleri için ne dersiniz?
Halit Tunç
Halil Solak
İşte İzmir’in ‘Babayiğitler’i
Halil Solak
Hüseyin Günlü
Önseçim delegeleri neden seçilir?
Hüseyin Günlü
Mustafa Ali Fırtına
Sandık
Mustafa Ali Fırtına
Yakup Uykutalp
Huzurla bekleyen umutlar...
Yakup Uykutalp
RÖPORTAJLAR
Gün Ortası'nda gündem CHP kongreleri; Başak yanlış yaptı Gün Ortası'nda gündem CHP kongreleri; Başak yanlış yaptı
Gün Ortası'nda gündem CHP kongreleri; Başak yanlış yaptı
Soylu'dan 10. Köy'de gündem yaratan açıklamalar
Soylu'dan 10. Köy'de gündem yaratan açıklamalar
'CHP'de tek adam sultası bitiyor'
'CHP'de tek adam sultası bitiyor'
Egepostası ile Gündem’de çarpıcı açıklamalar: ‘CHP ya bir  yol bulacak ya bir yol açacak’
Egepostası ile Gündem'de çarpıcı açıklamalar: ‘CHP ya bir  yol bulacak ya bir yol açacak'
Nakçı’nın 'Yıldırım' eleştirisi stüdyoyu karıştırdı!
Nakçı'nın 'Yıldırım' eleştirisi stüdyoyu karıştırdı!
ANKET
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA EGE POSTASI
ÇOK YORUMLANANLAR
TWITTER'DA EGE POSTASI
EGE POSTASI
Ege Postası
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri