POLİTİKA YEREL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER İZMİR GÜNCEL SPOR DİĞER

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan  çadır yorumu
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan çadır yorumu

Ve en son anket geldi, bu kez çok çarpıcı...
Ve en son anket geldi, bu kez çok çarpıcı...

Hrant Dink cinayeti soruşturmasında 8 kişi daha tutuklandı
Hrant Dink cinayeti soruşturmasında 8 kişi daha tutuklandı

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı'na şok gözaltı

'Jet Fadıl' tahliye edildi

HABERLER>YEREL YÖNETİMLER
10 Ekim 2013 Perşembe - 13:47

Karşıyaka Belediyesinin açılış maratonu devam ediyor

Karşıyaka Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Mustafa Kemal Mahallesi Kapalı Pazaryeri ve Kardeşlik Parkı’nın açılışını CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran yaptı. Parti içi mesajlar veren Oran, İzmir’de ‘oyumuz garanti diye bakmayalım. Oyumuza oy katalım. Belediye başkanlarımızın büyük kısmı iyi hizmetler yaptı. Devam edecekler olacağı gibi devam etmeyecekler de olacaktır. Halkın nabzını örgütün eğilimi alacağız. Tek gayemiz en çok oyu almak olacak” dedi. Karşıyaka’da önemli projelere imza atmalarına rağmen büyük resmi görmeyip kendisini eleştirenler olduğunu söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Eleştiriye devam etmek isteyenler, buyursun etsinler, Kimseden korkumuz yok. Eleştirinin böylesine can kurban… Bizim, derdimiz, daha fazlasını nasıl yapabiliriz. Biz, bunun için çalışıyoruz” dedi. Durak yeni projelerinde yolda olduğunu söyledi. İl Başkanı Ali Engin ise Oran’a 30 ilçe ve Büyükşehir’i alma sözü verdi.

Karşıyaka Belediyesinin açılış maratonu devam ediyor
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

SERCAN AVCI/HABER SERVİSİ - Karşıyaka Belediyesi’nde açılış maratonu tüm hızıyla devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcılarına kurdele kestirmeyi adet edinen Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Mustafa Kemal Mahallesi Kapalı Pazaryeri ve Kardeşlik Parkı’nın açılışını Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’la birlikte yaptı.

Açılış töreninde CHP İl Başkanı Ali Engin, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş da hazır bulundu.

9. PAZARYERİ

Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki pazaryerinin açılışıyla . Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak döneminin 9. kapalı pazarı hizmete girmiş oldu.Yalı Mahallesi’ndeki Kardeşlik Parkı’nda ise Karşıyaka Belediyesi’nin kardeş belediyelerinin isimlerinin yer aldığı bir anıt bulunuyor.ORAN: İZMİR İÇİN GÖZÜMÜZ ARKADA DEĞİL

İzmir’de ilçe başkanları ve belediye başkanlarının sıkça Ankara’ya geldiğini kendilerini davet ettiğini söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, “ Biraz nazlanıyoruz açıkçası… Ülkede çok sorun var..İzmir’de cesur insanlar var Atatürkçü insanlar var diyoruz İzmir’de gözümüz arkada değil diyoruz ama her geldiğimizde keşke gitmesek diyoruz. Moral buluyoruz burada…Çalışkan örgütümüzü çalışkan belediye başkanlarımızı görmekten mutlu oluyoruz.”dedi.

BİZİM FARKIMIZ

CHP’nin güçlü köklü bir parti olduğunu ifade eden Oran, “Neler yaşadı bu ülke ama CHP hep ayakta kalabildi.CHP üyesi olmak ayrı bir ayrıcalık. Sosyal demokrat olmakta farklı bir şey…İzmir demokrat bir kent İzmirlilere en çok yakışan sosyal demokrat hizmet anlayışı…Burada baktığımızda belediyelerimizin hizmetlerinin odağında hep insan var. Şehrin yönetimine halkın katılımı sağlanmış.Bu bizim farkımız iktidar partisiyle farkımız katılımcı olmak çoğulcu demokrasiyi uygulamak” diye konuştu.

“TÜRKİYE KÖTÜ YÖNETİLİYOR”

CHP’yi iktidardan ayıran en önemli farkın kararları insan odaklı almaları ve katılımcılığı sağlamaları olduğunu söyleyen Oran, “ Orada bir kişi karar veriyor kim ne giyecek kim çocuğunu nasıl doğuracak. Türkiye bunu hak etmiyor. Türkiye kötü yönetiliyor.İktidar bir çok belediyeyi kapattı. Seçim noktası 3’te 1 oranında azaldı. Biz iktidara geldiğimizde kapanan beldelerin açılmasını sağlayacağız dedik.İktidar ise kapatmaya devam ediyor” dedi.

“OYUMUZ GARANTİ DİYE BAKMAYIN”

Oran konuşmasının sonunda parti içi mesajlar verdi. Süreçteki 3 önemli seçime dikkat çeken Oran, “ Hepimize önemli görevler düşüyor. Cumhuriyetin değerleri boyutu var. Hepimizi Cumhuriyet değerlerinde birleşiyoruz. Seçimlerde birlik beraberlik içinde vereceğimiz mücadele önemli. Oyumuz garanti diye bakmayalım. Oyumuza oy katalım. Artacak her oy ülke genelini etkileyecek.İzmir’den çok şey bekliyoruz. Onlara güveniyoruz. En iyi şekilde hazırlayacaklarına inanıyoruz. Belediye başkanlarımızın büyük kısmı iyi hizmetler yaptı. Devam edecekler olacağı gibi devam etmeyecekler de olacaktır. Halkın nabzını örgütün eğilimi alacağız. Tek gayemiz en çok oyu almak olacak” dedi.ENGİN: SÖZ VERİYORUM

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın çalışkanlığına dikkat çeken İl Başkanı Ali Engin, “ Genel Başkan Yardımcımız merak etmeyin İzmir’de biz böyle çalışıyoruz. İzmir’in 30 ilçesi ve büyükşehir’i kazanacağımızın sözünü veriyorum” dedi.9 YILDA 600 MİLYON YATIRIM

9 yıl önce göreve gelirken, sosyal demokrat kimliğine ve bu kentin sahip olduğu değerlere yakışır bir yönetim anlayışını benimsediklerini ifade eden Durak, “Önce İnsan ilkesinden yola çıkarak, ‘Yaşamdan Alacaklı Son Yüz Gülene Dek Çalışacağız’ felsefesiyle kentimizi, sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örnekleriyle buluşturduk. Ve buluşturmaya devam ediyoruz. 9 yıldır, hizmetle var olduk. Bu konudaki iddiamız, rakamlara yansırken, göğsümüzü gere gere; “9 yılda, 600 milyon liranın üzerinde yatırımla, orantısal olarak, en fazla yatırım yapan belediyeyiz” diye bildik. 600 milyon liralık yatırımla, 350’nin üzerinde proje hayata geçti. Bu projelerle, Karşıyaka, bugün, yılların ihmal edilmişliğinin izlerini silmeye çalışan, yenilenen, daha da önemlisi, 24 saat yaşayan bir kent haline geldi” dedi.

“KİMSEDEN KORKUMUZ YOK DERDİMİZ…”

Farklı kurum ve kuruluşlar tarafından 4 kez yılın belediye başkanı seçildiğini hatırlatan Durak, Karşıyaka’da önemli projelere imza atmalarına rağmen büyük resmi görmeyip kendisini eleştirenler olduğunu söyledi. “Eleştiriye devam etmek isteyenler, buyursun etsinler” diyerek adeta ‘hodri meydan’ diyen Durak şöyle devam etti; “ Başka neyi eleştirecekler, merak ediyorum.20 yıl önce günü birlik yapılmış, geleceği göremeyen, planların yarattığı beton binalar arasına sıkışmış Karşıyaka’da, bulduğumuz, hatta yarattığımız, her alanı yeşil alan, meydan, park yapmaya çalıştığımız için mi eleştirecekler? Ücretsiz sağlık hizmeti verdiğimiz için mi? Ücretsiz eğitim verdiğimiz için mi? Yoksa, üniversiteli genç kızlarımıza konaklama imkanı sağladığımız için mi? Ya da, aile içi şiddet mağduru kadınlarımıza kucak açtığımız için mi, eleştirecekler? Kentin rantını, kente “hizmet” olarak döndürdüğümüz için mi eleştiri oklarının hedefinde olacağız.Varsın, olsun… Kimseden korkumuz yok. Eleştirinin böylesine can kurban… Bizim, derdimiz, daha fazlasını nasıl yapabiliriz. Biz, bunun için çalışıyoruz.”

“AÇABİLMENİZ İÇİN YAPMANIZ GEREK”

Çok açılış yaptığı için “Seçim yaklaşıyor ya, şov yapıyor” eleştirilerine de maruz kaldığının da altını çizen Durak, “ Ama, gözden kaçırdıkları bir nokta var. Bir şeyleri açabilmeniz için, önce yapmanız gerekir. Bütün, bu açılan tesisler, sihirli değneğinizi sallayınca olmuyor. Bir emek var. Harcanmış bir zaman var. Biz başladık ve bitirdik” dedi.

YENİ PROJELERİN MÜJDESİNİ VERDİ

Başkan Durak, devam etmekte olan projeleri şöyle anlattı; “ Sağlıklı Yaşam Köyü ve yine o bölgede, kısa bir süre önce devraldığımız Piknik Alanı’nda gerçekleştireceğimiz günübirlik tesis projemizle, Yamanlar Dağı’nı, yepyeni bir turizm merkezi haline getireceğiz. Yeni Girne’de, temelini mayıs ayında attığımız ve hızla yükselen Konser Salonumuz, 750 kişilik kapasitesi ile İzmir’in en önemli konser salonlarından biri haline gelecek. Eski lunaparkın bulunduğu bölgede, kente kazandırdığımız, 20 dönümlük alan üzerinde, tamamlanmak üzere olan “Girne Sosyal Yaşam Parkı” projesi de, Türkiye’de benzeri bulunmayan, pek çok sosyal projeyi, yeşil alanları, spor alanlarını içinde barındıracak eşsiz bir mekan olacak.Zübeyde Hanım Mahallesi’nde, temelini, bu yıl içinde attığımız, Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi inşaatı da, tüm hızıyla devam ediyor.Karşıyaka Belediyesi’nin artık bir Güneş Tarlası olacak. Fizibilite çalışmaları tamamlanan proje için, İzmir Kalkınma Ajansı’ndan önemli bir miktar da hibe kredi de aldık.Rüzgar enerjisine dönük çalışmalarımız da devam etmekte…BÜYÜK FOTOĞRAFI ANLATTI

Durak konuşmasının sonunda kendisini eleştirenlerin göremediği büyük fotoğrafı da anlattı. Durak, “Sosyal adaletin, insanca yaşamın sağlandığı, çağdaş yerleşim ve gelişmiş kent toplumu kültürüne sahip, sağlıklı, güvenli, çok daha yeşil, yaşayan bir Karşıyaka… İşte büyük resim bu” ifadelerini kullandı.

103 TEZGAH 11 DÜKKAN

Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki pazaryeri, üzeri kapalı modern bir alış veriş merkezi olarak hizmet vermeye başlıyor. Yazın güneşten, kışın yağmurdan koruyacak çatı sistemi ile kapalı hale getirilen Pazar yerinde 103 tezgah bulunuyor. Bodrum katı otopark olarak hazırlanan pazaryerinde ayrıca farklı işkollarında hizmet verecek olan 11 dükkan bulunuyor. Çevre düzenlemeleri ile birlikte içerisindeki tuvaletleri, çay ocağı, zabıta ve güvenlik personeli ofisi bulunan pazaryeri modern alışveriş merkezlerindeki konforda hizmet üretecek. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak döneminin 9. kapalı pazarı hizmete girmiş oldu.

KARDEŞ ŞEHİRLERE “PARK” JESTİ

Kardeş Şehirlerin isimlerini yaşatmak için Kardeşlik Parkı açılıyor. Yalı Mahallesi’nde geçtiğimiz ay hizmete giren Milli Mücadele Parkı yanında açılan Kardeşlik Parkı’nda Karşıyaka Belediyesi’nin kardeş belediyelerinin isimlerinin yer aldığı bir anıt bulunuyor. Yeşil alanları, oturma grupları ve çocuk oyun alanı bulunan park ile bölgedeki yeşil alan miktarı da artacak.

Karşıyaka Belediyesi’nin Kardeş Şehirleri :”Bosna Hersek’te Zenica, Kosova’da Prizren, Gürcistan’da Kutaisi, KKTC’de Girne, Slovenya’da Piran, Yunanistan’da Kavala, Portekiz’de Caeais ile Makedonya’da Veles Belediyesi” 
ÖNCEKİ HABER   SONRAKİ HABER
Zehir tacirlerinden arı kovanlı, salçalı yöntem
 
Orman yakanların cezası onandı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABARLER
Buca Meclisi bildiğiniz gibi!
İzmir'in en hararetli meclisi olma rekorunu elinde bulunduran Buca Meclisi ...
Bayraklı Erzurum günlerine hazırlanıyor
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Erzurum İlini Sevenler Yardımlaşma ...
Kent Konseyleri doğa katliamına karşı tek yürek
Kaz Dağı ve Marda Dağlarında altın araştırması ve HES (Hidro Elektrik ...
 
Çalkaya Alev Savaşçısı gibi
İzmir’in en yeşil ilçelerinden Balçova’da makilik alanda çıkan yangın ...
AASSM ''muheteşem düetle'' başladı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, 2013-2014 ...
Bornova Belediyesi cep telefonlarının şarj sorununu çözdü
Çevre ve Enerji verimliliği alanında yaptığı çalışmalarla tüm Türkiye’ye ...
 
Uğur Mumcu kapalı pazar yerine kavuşuyor
Çiğli Belediyesi, Harmandalı’ya girişte bulunan Uğur Mumcu Mahallesi’ne ...
Başkan Kocaoğlu’ndan yeni büyükşehir başkanlarına öğüt
Ege Belediyeler Birliği’nin Ekim ayı toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir ...
Büyükşehir, 4 milyon liralık yardım dağıtımına başladı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi 27 bin 246 aileye Kurban Bayramı ...
 
SOSYAL MEDYADA EGE POSTASI
ARŞİV
YAZARLAR
Mithat Umutoğulları
Anayasa kimin umrunda…
Mithat Umutoğulları
Sercan Avcı
Kafamda deli sorular!
Sercan Avcı
Yakup Uykutalp
Huzurla bekleyen umutlar...
Yakup Uykutalp
Mustafa Ali Fırtına
'Bir musibet bin nasihata bedeldir!'
Mustafa Ali Fırtına
Yiğit İmirdoğan
‘Buruk’ Göztepe
Yiğit İmirdoğan
Hüseyin Günlü
'Sevgi gelin olmuş'
Hüseyin Günlü
RÖPORTAJLAR
Böke'den Başbakan'a İzmir Marşı kontrası! Böke'den Başbakan'a İzmir Marşı kontrası!
Böke'den Başbakan'a İzmir Marşı kontrası!
Aksünger'den parti içi mesaj yağmuru!
Aksünger'den parti içi mesaj yağmuru!
Levent Piriştina 2 yılını anlattı!
Levent Piriştina 2 yılını anlattı!
Durak ve Şahin'inden parti içi kritik mesajlar!
Durak ve Şahin'inden parti içi kritik mesajlar!
Akpınar, Ege Postası'na misafir oldu
Akpınar, Ege Postası'na misafir oldu
ANKET
Yeni sitemizi nasıl buldunuz!
sanalbasin.com üyesidir
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA EGE POSTASI
ÇOK YORUMLANANLAR
TWITTER'DA EGE POSTASI
EGE POSTASI
Ege Postası
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri