21 Eylül 2019 Cumartesi - 13:03

AK Partili Yılmaz'dan Doğu Akdeniz mesajı: Oldubittilere müsaade etmeyeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türkiye, Doğu Akdeniz'de çok güçlü bir şekilde varlığını hissettiriyor. Doğu Akdeniz'de bir taraftan da uluslararası hukuk temelinde bir mücadele sürdürüyoruz. Türkiye, hiçbir zaman oldubittilere müsaade eden bir ülke değil, etmeyecek. (Astana süreci) Fırat'ın doğusundaki oluşumlara, Suriye'yi parçalama riski olan oluşumlara karşı bir ortak tavır gösterilmesi bile bölgemizin istikrarına katkı sağlayacak" dedi.

AK Partili Yılmaz dan Doğu Akdeniz mesajı: Oldubittilere müsaade etmeyeceğiz
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de varlığını çok güçlü bir şekilde hissettirdiğini, bir taraftan da uluslararası hukuk temelinde mücadelenin sürdüğünü belirterek, "Türkiye, hiçbir zaman oldubittilere müsaade eden bir ülke değil, etmeyecek." dedi. 

AK Parti İzmir İl Başkanlığında düzenlenen Dış İlişkiler Başkanları Ege Bölge Toplantısı'nda bir konuşma yapan Yılmaz, AK Parti'nin milletin içinden çıkarak bir dünya markası haline geldiğini belirtti. 

Türkiye'nin dış ilişkilerde geçmişe göre daha aktif olduğunu, "dünyanın vicdanı" olarak hareket ettiğini anlatan Yılmaz, "Türkiye'nin geçmişte yaptığı gibi belli politikalara çok fazla ses çıkarmamasını arzu ediyorlar. Ama Türkiye artık eski Türkiye değil. Dünyadaki güçlerle eşit şartlarda masaya oturan, konuşan ve kendi menfaatlerini çok daha güçlü bir şekilde savunan bir ülke." diye konuştu.

Yılmaz, geçen hafta Astana süreci toplantısında Türkiye, Rusya ve İran liderlerinin bir araya geldiğini hatırlatarak, Suriye'nin istikrara kavuşması için atılacak adımların Türkiye'ye de olumlu bir şekilde yansıyacağını kaydetti.

Astana süreci toplantısında Suriye'nin birliği ve bunu bozmaya yönelik terör yapılanmalarına karşı ortak tavır alma yönünde de karar alındığını belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

"Fırat'ın doğusundaki oluşumlara, Suriye'yi parçalama riski olan oluşumlara karşı bir ortak tavır gösterilmesi bile bölgemizin istikrarına katkı sağlayacak. Türkiye'nin uzun zamandır ortaya koyduğu 'güvenli bölge' kavramı var. Sayın Cumhurbaşkanımız bunu yıllardır söylüyor. Suriye'deki meseleyi Suriye içinde çözmeliyiz, esas olan budur. Geçmişte bu fikre yeterince destek göremedik. Türkiye, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonları ile bu fikrini bir anlamda hayata geçirmiş oldu. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarından sonra 350 bine yakın Suriyeli kardeşimiz gönüllü bir şekilde güvenli bölgelere gittiler."

"Kör olmak lazım"

Yılmaz, muhalefetin Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de olmadığına yönelik talihsiz açıklamaları olduğunu da vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Doğu Akdeniz'de bizi görmemek için kör olmak lazım herhalde. Türkiye, Doğu Akdeniz'de çok güçlü bir şekilde varlığını hissettiriyor, başka güçleri de rahatsız edecek ölçüde varlığını ortaya koymuş durumda ama muhalefet nedense bunu görmemezlikten görüyor. Doğu Akdeniz'de bir taraftan da uluslararası hukuk temelinde bir mücadele sürdürüyoruz. Türkiye hiçbir zaman oldubittilere müsaade eden bir ülke değil, etmeyecek."   

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da Türkiye'nin proaktif bir dış politika yürüttüğünü belirterek, önceki hükümetlerin yapamadıklarını en sancılı dönemde hayata geçirdiklerini anlattı.

KONAK İLÇE DANIŞMA KURULU'NDA FLAŞ MESAJLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'da evlatları için çırpınan annelerin sadece evlatları için değil ülkenin geleceği için çok büyük bir mücadele verdiğini söyledi.

AK Parti Konak İlçe Teşkilatı'nın Hasan Sağlam Öğretmenevi'nde düzenlenen danışma kurulu toplantısına katılan Yılmaz, son yıllarda terör ile etkin mücadele edildiğini söyledi. 

Devlet ile milletin el ele vererek terör belasını çok güçlü bir şekilde gündemden düşüreceğini belirten Yılmaz, "Diyarbakır'da evlatları için çırpınan anneler, aslında sadece evlatları için değil ülkenin geleceği için çok büyük bir mücadele veriyor. Onların başarısı sadece aileleri açısından değil tüm Türkiye açısından son derece önemli. Biz terörsüz bir Türkiye istiyoruz. Diyarbakır anneleri ezberi bozdular. Kendi evlatların için anne yüreğiyle, anneliğin o kutsal değerleriyle bir tavır ortaya koyuyorlar. Bizim de hem devlet olarak hem millet olarak onların arkasında olmamız lazım." dedi. 

Yılmaz, AK Parti'nin lideri, kadroları ve 10 milyonu aşan üye sayısıyla sadece Türkiye'nin ve bölgesinin değil, dünyanın bir markası haline geldiğini ifade etti. AK Parti'nin Türkiye'nin en dinamik partisi olduğunu vurgulayan Yılmaz, şöyle devam etti:

"Değişime, yeniliğe en açık partidir. Bu anlamda AK Parti gençlerin ve yenilikçilerin partisidir. Dönüşümden ve değişimden yana olanların partisidir. Böyle kalmaya da devam edecektir. AK Parti Türkiye'nin dününü de geleceğini de temsil eden bir partidir. Türkiye'yi hızla yeniliklere açan parti. AK Parti devletle milleti buluşturan bir parti. Önümüzdeki kongre süreçlerinde de inşallah bir taraftan kadrolarımızı yenilerken, dinamizmimizi sürdürürken, diğer taraftan da toplumun nabzını yine iyi tutacağız. Bir millet hareketi olarak milletin talepleri ve beklentileri doğrultusunda politikalarımızı, fikirlerimizi ve projelerimizi de gözden geçireceğiz, yenileceğiz. Halkımızın teveccühünü kazanmaya devam edeceğiz." 

Yılmaz, seçimlerin olmadığı dönemde çalışmanın çok önemli olduğunu, seçim yokken vatandaşa gidildiği zaman daha samimi bir ortamın oluştuğunu, teşkilat üyelerinin sahada çalışmalarına sürekli devam etmeleri gerektiğini vurguladı. 

"AK Parti Türkiye'ye iktidar olarak hizmet verecek"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da İzmir ve Konak teşkilatının yine her zamanki gibi çok canlı olduğunu belirterek "Partimiz değil 17 yıl, bu parti daha on yıllarca bu ülkeye sadece siyasi parti olarak değil iktidar olarak hizmet verecek." diye konuştu. 

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde ormanları yakan PKK'yı kınayamadığı için tüm Türkiye'nin onları konuştuğunu vurgulayan Dağ, şunları söyledi:

"İzmir ve Konak'ta bugün ilçe belediye ve büyükşehir belediye başkanlığı koltuğunda oturanlar, bu koltukları kendi siyasi partilerinden almış oldukları oya değil başka siyasi partilerden talimatla verilen oylara mecburlar. Bugün yüzde 60 oy aldık diye piyasada gezenler, biz kapı kapı dolaşıp birer birer oy alırken birileriyle kol kola girip daha da öteye gidip yaltaklanıp o koltuklarda oturuyorlar, şimdi de o partilere bedelini ödüyorlar. İzmir hep demokrasinin kalesi olacak. Terörü kim lanetliyorsa kentte başarılı parti o olacak." 

Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in 6 aydır görevde olduğunu, bu süre içinde şu an da dahil olmak üzere 6 kere yurt dışına gittiğini, Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı bu kadar ziyaret etmediğini ifade etti. 

Buca Metrosu'nun yapılması konusunda kendilerinden destek istenmediğini, basında öğrenmelerinin ardından devreye girerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yatırım programına aldığını anlatan Dağ, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız ile görüşmelerinde Karşıyaka Balıkçı Barınağı'nın İzmir Büyükşehir Belediyesine tahsisini istiyorlar. Bu konu çoktan neticeye bağlandı. Karşıyaka Balıkçı Barınağı'nın bakanlık tarafından Başbakanımız Binali Yıldırım'ın da devreye girmesiyle Büyükşehir Belediyesine tahsisi bir şekilde kabul edildi. O şart 'Burada balıkçılar var onlara bir barınak yapın gerisini size tamamı vererek beraber tahsis edelim' denildi. Siz bugüne kadar o balıkçı barınağını yapmayacaksınız, halen 'Tahsis istiyoruz' diyeceksiniz. Yeşillik Caddesi'ne de alt geçitlerin yapılması için tahsis yapıldı, orada da çalışma yapmaları için önlerinde bir engel yok. Onayı verilen bu konuların yapılması konusunda takipçi olacağız."   

Tören sonunda CHP ve HDP'den AK Parti'ye geçen 13 kişiye AK Parti rozeti Dağ ve Yılmaz tarafından takıldı. 

Öte yandan Dağ, AK Parti Urla İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği danışma kurulu toplantısında ise "Bugün Diyarbakır’da tamamen sivil bir inisiyatif olarak ortaya çıkan Diyarbakır annelerinin yapmış oldukları 'Analar ağlamasın' hamlesi ne yazık ki birileri tarafından sulandırılmak noktasında oluyor. Ve bu sulandırılma, PKK’ya terör örgütü diyemeyen parti tarafından değil, ne yazık ki bugüne kadar “milliyetçiyim, ulusalcıyım” diyen CHP ve İYİ Parti tarafından yapılıyor." şeklinde konuştu. (AA)

ÖNCEKİ HABER   SONRAKİ HABER
Kuru incir ihracatında 'Çin' bereketi
 
Erdoğan: Sınır boylarında hazırlıklarımız tamamlandı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
AK Partili Dağ: AK Parti 2023 ve 2024 seçimlerinde de başarılı olacaktır
AK Partili Dağ: AK Parti 2023 ve 2024 seçimlerinde de başarılı olacaktır
Tuncay Özkan'dan Pakdemirli'ye: İstifa et!
Tuncay Özkan'dan Pakdemirli'ye: İstifa et!
İBB eskilerine Erdoğan'dan yeni görev!
İBB eskilerine Erdoğan'dan yeni görev!
Kılıçdaroğlu'dan Fettah Tamince açıklaması
Kılıçdaroğlu'dan Fettah Tamince açıklaması
Erdoğan'dan millet bahçesi çıkışı!
Erdoğan'dan millet bahçesi çıkışı!
Bakan Pakdemirli'den CHP'li siyasetçilere; PKK'yı neden lanetlemediniz?
Bakan Pakdemirli'den CHP'li siyasetçilere; PKK'yı neden lanetlemediniz?
İmamoğlu’ndan gerici ilahiyatçıya ‘araba’ yanıtı!
İmamoğlu’ndan gerici ilahiyatçıya ‘araba’ yanıtı!
Kılıçdaroğlu: Anneleri ayırmıyoruz
Kılıçdaroğlu: Anneleri ayırmıyoruz
CHP'den 'erken seçim' açıklaması
CHP'den 'erken seçim' açıklaması
SOSYAL MEDYADA EGE POSTASI
ARŞİV
YAZARLAR
Mithat Umutoğulları
Büyükkarcı KSK'ye siyaset bulaştırıyor
Mithat Umutoğulları
Halil Solak
Dersimiz pandemi, siyaset değil!
Halil Solak
Mustafa Ali Fırtına
İzmir geçersiz işlem yürüttü!
Mustafa Ali Fırtına
Semra Kocabaş
Kimse ölmesin!
Semra Kocabaş
Hüseyin Günlü
'Evde kaldık. kitapları, anıları hatırladık'
Hüseyin Günlü
Halit Umutoğulları
Canın sağolsun Göktuğ
Halit Umutoğulları
ANKET
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA EGE POSTASI
ÇOK YORUMLANANLAR
TWITTER'DA EGE POSTASI
EGE POSTASI
Ege Postası
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri