24 Ekim 2020 Cumartesi - 18:10

AK Partili Sürekli’den Soyer’e sert yanıt: Sen bu Körfez’de yüzemezsin

Aday krizi nedeniyle iki kez ertelenen AK Parti 7. Konak Olağan İlçe Kongresi bugün gerçekleştirildi. Başkanlık için tek adayın Sait Başdaş olduğu kongrede İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 550 gün sunumuna getirilen eleştiriler gündeme oturdu. Soyer’in “Körfez’de yüzeceğim” sözlerine tepki gösteren Sürekli, “Sen bu Körfez’de yüzemezsin. Nasıl yüzeceksin” diye sordu.

AK Partili Sürekli’den Soyer’e sert yanıt: Sen bu Körfez’de yüzemezsin
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

TENZİLE AŞÇI/EGEPOSTASI- AK Parti İzmir’de kongre maratonunda sona gelindi.20 Eylül tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan ancak önce başkan adayı Sait Başdaş’ın sağlık sorunları ardından da aday krizi nedeniyle iki kez ertelenen AK Parti 7. Konak Olağan İlçe Kongresi bugün gerçekleştirildi. Fuar Atatürk Açık Hava Tiyatrosu’nda koronavirüs tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirilen kongreye; AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti İzmir Milletvekilleri Cemal Bekle, Mahmut Atilla Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Necip Nasır, Ekonomi eski Bakanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, ilçe başkanları ve parti delegeleri katıldı.

Kongre şehitler ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başlarken marşın okunmasından sonra Kur’an’ı Kerim hilafetini yerine getirmek için Kur’an’ı Kerim okundu.

İzmir’in problemlerinin ve AK Parti’nin çözüm önerilerinin konuşulduğu kongrede gündem, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 550 gün sunumu oldu. Tüm konuşmacıların Soyer’i “çiçek, böcekle” uğraşmakla eleştirirken AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli Soyer’in sunumuna sert bir dille yanıt verdi. Soyer’in “Körfez’de yüzeceğim” sözlerine tepki gösteren Sürekli, “Körfez’de nasıl yüzeceksin” ifadelerini kullandı.

Kongrenin Divan Başkanlığı’na İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Derici seçildi.

“DÜŞMANA VERSENİZ BU HALE GETİREMEZ”

Kongrenin ilk protokol konuşmasını yapan Sait Başdaş, Konak’ın İzmir için önemine vurgu yaparak, “Konak, sadece İzmir’in değil Ege’nin incisidir. Ancak vizyonsuz ve beceriksiz bir yerel yön yüzünden 11 yıldır konaktan 61 insan göç etti. İmar planları ve hiçbir hizmet olmadığı için insanların daha iyi hizmet aldıkları ilçelere göç ediyorlar. Gelin görün ki Konak ilçesinin durumu içler acısı. Düşmana verseniz bu hale getiremez. Mazeret hizmetten kaçınanların meziyetidir. Göreve geldikten sonra sıkılmadık el bırakmayacağız. 2023’te sayın cumhurbaşkanımızı en yüksek oyla seçtireceğiz. Ardından 2024’te Konak’ı AK Parti hizmetiyle tanıştıracağız. Konak ilçemizi hep birlikte eskisi gibi Ege’nin incisi yapacağız. Sözün özü durmak yok” dedi.

“BUNLARIN DERDİ ÇİÇEK, BÖCEK, GÖZ BOYAMACA”

Zamanının kısıtlı olması nedeniyle tüm milletvekilleri adına konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 550 gün sunumunu eleştirerek, ““Konak kongresi benim için çok özel. Çünkü Konak benim İzmir milletvekili olarak İzmir’deki ilk kongre sürecim. Buraya milletvekili olarak gönderilme sebeplerimden biri bir Mardinli olarak İzmir’deki doğu ve güneydoğularla birlikte ortaya koyacağımız çalışmalarda. İzmir milletvekilleri olarak hepimizin çalışma alanları var. Ama günün sonunda hepimizin tek bir amacı vardı. İzmir’e hizmet etmek. Hiçbir şekilde siyasi olarak mezhep ayrımı yapmadan hepimiz İzmir’de hizmet etmeye çalışıyoruz. AK Parti bir dava. Ama bu davada teşkilatla birlikte güçlenerek günden güne aldığımız siyasi başarıların hepsi takdire şayan Bizler bu başarıları Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde ona ait olmak için çalışırken yerel yönetimlerdeki belediyeler ne yapıyor? Perşembe günü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 550 gün sunumu yaptı. Bunların hiçbir derdi yok. Sadece çiçek, böcek, masal ve göz boyamaca. Sokağa indiğimizde CHP’li vatandaşlar bile o kadar şikâyetçi ki… Ama biz bu şikayetleri lehimize çevirebiliriz. Çalışmalarımızla seçimlerde çok güzel oylar alacağımıza inanıyorum. Sayın Tunç Soyer Başkana soruyorum. Altyapıyla ilgili neler yapacaksınız? Binali Başkanımın döneminde yapılan Konak Tüneli’ni nasıl engellediğini hepimiz biliyoruz. Konak ilçesi bütün İzmir’in çok keyifle geldiği ama hizmet almadığı bir ilçe. Bu yüzden yapacakları tüm projelerde Konak ilçe teşkilatımızın yanındayız. Yolu doğru olanın yükü ağır olur. Bu yüzden inandığımız yolda hayallerimizi gerçekleştirmek üzere çıkacağımız yol hayırlı olsun” diye konuştu.

"YİNE LAY LAY LOM"

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise yaptığı konuşmada, Soyer’in 550 gün sunumunda söylediği “Körfez’de yüzeceğim” sözlerine sert yanıt verdi. Sürekli, “Bugün 27. Kongremizi yapıyoruz. Pandemi sürecinde hiç ummadığımız bir şekilde muhteşem kongreler yaptık. Hepiniz sağolun. Konak teşkilatı bugüne kadar büyük işlere imza attılar. İnanıyorum ki Sait Başkan daha güzellerini yapacak. Çünkü yaptıkları yapacaklarının teminatı. Hani 15 Temmuz’da geçen sene bir demokrasi yürüyüşü yapmıştık. Bu fikir Konak’tandı ve katılanların çoğu da Konak’tandı. Şimdi de gönül seferberliği programlarını Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla icra ediyoruz. 8 Haziran’da başladık. Çalmadık kapı bırakmadık bırakmayacağız. Bugüne kadar İzmir’de 66 bin 300 üye yapmışız. Konak ilk etapta 6 binin üzeri üye yaptı. İkinci etapta 2 bin üye istemiştik. 2 bin 500 yaptılar daha da devam ediyorlar. Hedeflerimizi tamamladık ancak 3 Kasım’da finalimiz var. AK Parti Türkiye çapında 11 milyona ulaşıyor. Dünyada böyle bir üye yapısı yok. Bu bir rekor. Bu, dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. İzmir2in bize ihtiyacı var. Bunun için çalışmalıyız. Gerek Konak gerek büyükşehirdeki hizmetleri görüyorsunuz. İzmir birçok problemle karşı karşıya. Bunların işi gücü lay lay lom. Geçen gün çıktık 500 günlük icraatlarını değerlendirdik. Onlar da sonra 550 günlük icraatlarını anlattılar. Biz doğru tespit yapmışız. Yine lay lay lom. Bunlar vazgeçmezler. Bunların niyeti çalışmak ya da halka hizmet etmek değil. 2023’te İZmir’de4 birinci parti olacağız. 2024’te İzmir’in makûs talihini değiştireceğiz. ‘Körfez’de yüzeceğim’ diyor ısrarla Nasıl yüzeceksin? Körfez’deki sorunların hiçbirini doğru tespit etmiyorsun. Daha yeni yağmur suları ve kanalizasyon sularının aynı yerden aktığını tespit etmişsin. Günaydın. Israrla diyorsun ki Körfez kendini temizler. ‘Sirkülasyon kanalı yapmayalım’ diyor hala. Neye dayanarak söylüyorsun. Sen bu Körfez’de yüzemesin. Ama bu haliyle istersen yüz. Ayrıca niye 550 günde 90 dakikayla ilgili yaptığın yanlışlığı anlatmadın, bize düzeltme umudu niye vermedin? Ulaşıma büyük zam yaptınız İzmirlileri mağdur ettiniz. Biz bunu unutmadık. Hukuki olarak da takip ediyoruz. Bu yanlışlık düzelecek. Biz çalışmaktan sorumluyuz. İrade milletimizin. İnşallah 2023’te bu irada AK Parti ve Cumhur İttifakı lehine tecelli edecek. Buna inanıyorum” dedi.

“İNŞALLAH KÖRFEZ SORUNUNU ÇÖZERLER”

Son protokol konuşmasını yapan Ekonomi eski Bakanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, Tunç Soyer’in görev süreci boyunca İzmir’in hiçbir sorununa çözüm bulmadığının altını çizerek, “Eğer inanıyorsak bu yol doğrudur. Eğer inanıyorsak Recep Tayyip Erdoğan doğru liderdir. Başımız dik İzmir’in sokaklarında yürümeye devam edeceğiz. 81 ilin her sokağında başı dik dolanacak tek parti vardır o da AK Partidir. Çünkü hizmet destanları yazdık. Biz nu millete hükmetmeye değil hizmet etmeye geldik. İzmir’ Türkiye’ye kazandırmak için onu yönetmeye talip olduk ve çok güzel projeler ortaya koyduk. 550 gün icraatlarını anlattılar. Tek bir dişe dokunur icraatları yok. Olmadı olmayacak da. Boşuna beklemeyin. İnşallah bizi mahcup ederler. İnşallah altyapı, ulaşım, Körfez sorununu çözlereler. Adam derler ki ‘Günaydın’. Sen Ay’da mı yaşıyorsun? Sen yeni mi fark ettin İzmir’in yağmur suyu ve kanalizasyon atıklarının aynı hattan gittiğini? Bizim ilk projemiz buydu bu. Çünkü İzmir’in altyapı problemlerini halletmeden başka şeye başlayamazsınız. İzmir Türkiye’ye lazım. Bizim görevimiz İzmir’i Türkiye’ye kazandırmak. İzmir olmazsa Türkiye’de turizm, tarım, lojistiği her şeyi eksik olur. Aklınıza gelen her alanda bir numara olabilecek olan İzmir’in en büyük talihsizliği İzmir’in problemlerini fark etmeyenlerin onun sorumalarına etrafından dolanmasıdır” dedi ve Hamza Dağ’ın Kültürpark’ın millet bahçesi olması gerektiği sözlerine gönderme yaparak, “İzmir’in sorunlarını çözersek biz çözeriz. Çünkü biz yaptık da geldik. Allah bu güzel ve boş alanı İzmir’e bırakanlardan razı olsun. AK Parti iktidara geldiğinde ilk yapacağı şey buranın duvarlarını yıkıp büyük bir park haline getirmek olacak. Bazı bina fazlalıkları var etrafında. Onlar ayıklanmalı. Ve İzmirliler çocuklarının ellerinden tutarak burada gezebilmeli. Düşmanların oklarının hedefinde kim varsa o doğrudur. Bugün bütün düşmanların oklarında Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye varsa demek ki biz doğru yerdeyiz ve doğru yaşıyoruz. Biz İzmir’in altyapısını ve üst yapısını, ulaşımla ilgili sorunlarını biz çözeceğiz” diye konuştu.

 

ÖNCEKİ HABER   SONRAKİ HABER
Bakan Koca'dan Ekrem İmamoğlu açıklaması
 
Sağlık Bakanlığı 24 Ekim corona virüs tablosunu açıkladı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Soyer’den muhalefete tepki: Kara çalmaya çalışmak akıl alacak gibi değil
Soyer’den muhalefete tepki: Kara çalmaya çalışmak akıl alacak gibi değil
AK Partili Polat’tan Başkan Sandal’a sert eleştiri: Halay çekme maharetini hizmette de göstersin
AK Partili Polat’tan Başkan Sandal’a sert eleştiri: Halay çekme maharetini hizmette de göstersin
AK Parti Narlıdere’de başkanlık için o isme karar verildi
AK Parti Narlıdere’de başkanlık için o isme karar verildi
Daha önce iki kez ertelenmişti: O ilçede kongre tarihi belli oldu
Daha önce iki kez ertelenmişti: O ilçede kongre tarihi belli oldu
Başkan Tugay'dan Didem Dereboylu Keseli'ye 'Hayırlı olsun' ziyareti
Başkan Tugay'dan Didem Dereboylu Keseli'ye 'Hayırlı olsun' ziyareti
Nalbantoğlu Manisa’da konuştu : 'Koşar adım erken seçime gidiyoruz'
Nalbantoğlu Manisa’da konuştu : 'Koşar adım erken seçime gidiyoruz'
AK Partili Kaya sosyal medya akımıyla Başkan Soyer’i hedef aldı
AK Partili Kaya sosyal medya akımıyla Başkan Soyer’i hedef aldı
MHP Bayraklı elini taşın altına koydu: 'Askıda ekmek' kampanyasına destek
MHP Bayraklı elini taşın altına koydu: 'Askıda ekmek' kampanyasına destek
CHP'li Bakan engelli öğrencilere psikolojik şiddeti Meclis gündemine taşıdı
CHP'li Bakan engelli öğrencilere psikolojik şiddeti Meclis gündemine taşıdı
SOSYAL MEDYADA EGE POSTASI
ARŞİV
YAZARLAR
Mithat Umutoğulları
Menemen'de CHP'nin tek çıkış yolu; Karakurt'un istifası
Mithat Umutoğulları
Halil Solak
CHP’yi mağlubiyete götüren yol!Menemen’in kaybının 10 nedeni
Halil Solak
Hüseyin Aslan
Sosyal devlet, bugünler için var…
Hüseyin Aslan
Mustafa Ali Fırtına
İzmir geçersiz işlem yürüttü!
Mustafa Ali Fırtına
Semra Kocabaş
Deprem ve umut
Semra Kocabaş
Hüseyin Günlü
İzmir küçük kanal projesi!
Hüseyin Günlü
Nilay Dinç
2021 ‘de Dolar çökecek mi? ABD batacak mı?
Nilay Dinç
Halit Umutoğulları
Canın sağolsun Göktuğ
Halit Umutoğulları
ANKET
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA EGE POSTASI
ÇOK YORUMLANANLAR
TWITTER'DA EGE POSTASI
EGE POSTASI
Ege Postası
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri