24 Ekim 2020 Cumartesi - 11:27

AK Partili Polat’tan Başkan Sandal’a sert eleştiri: Halay çekme maharetini hizmette de göstersin

AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Halil Polat, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın başkanlık ettiği 550 gününü değerlendirdi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın seçim döneminde verdiği vaatleri yerine getirmediğinin altını çizen Başkan Polat, Serdar Sandal’ın Muhtarlar Günü’nde çektiği halayı da sert bir dille eleştirdi. Polat, “Serdar Sandal’ın seçim döneminde vaat ettiği icraatlarını bir an önce gerçekleştirmesini, bu yönde adımlar atmasını, halay çekme konusundaki maharetini hizmet alanlarında da göstermesini arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Partili Polat’tan Başkan Sandal’a sert eleştiri: Halay çekme maharetini hizmette de göstersin
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

TENZİLE AŞÇI/EGEPOSTASI- AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Halil Polat, Bornova Öğretmenevi'nde düzenlenen basın toplantısı ile 31 Mart 2019 yerel seçimleriyle başkanlık koltuğuna oturan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın 550 gününü değerlendirdi.

Başkan Polat, Serdar Sandal’ın 550 gün boyunca seçim döneminde verdiği vaatleri yerine getirmediğinin altını çizerken Başkan Sandal’ın 500 gün sunumunda yaptığı sunuma da gönderme yaptı. Belediyenin, Serdar Sandal’ın söylediği gibi tasarruf etmediğini belirten Polat, “2019 yılı kesin hesabına göre 176 milyon 210 bin 872 lira olan Belediye borcunun 238 milyon 789 bin 814 liraya çıkardığını görüyoruz” diye konuştu.

“YÜZDE 21 ORANINDA DAHA FAZLA BORÇLANDIK”

Serdar Sandal’ın yerel seçim öncesinde verdiği vaatlerin neredeyse hiçbirini yerine getirmediğini ifade eden Polat, 550 gün sunumunda Serdar Sandal’ın Bayraklı Belediyesi’nin her ay 3,5 milyon tasarruf ettiği sözlerini hatırlatarak, “Borç batağında olan Belediyenin, aylık 3.5 milyon TL üzerinde tasarruf sağladığını ve kredi çekmeden 133 milyon TL borç ödediğini iddia eden Serdar Sandal'ın teslim aldığı Belediye bütçesi ile bir yıllık durumunu değerlendirelim. 2019 yılı kesin hesabına göre 176 milyon 210 bin 872 lira olan Belediye borcunun 238 milyon 789 bin 814 liraya çıkardığını görüyoruz. Yani Bayraklı Belediyesinin yüzde 21 oranında daha fazla borçlandığını 2019 yılı kesin hesap verilerinden anlıyoruz. İddia ettiği gibi aylık 3.5 milyon tasarruf etseydi ve 133 milyon borç ödemiş olsaydı Belediyenin hiçbir borcunun olmaması gerekirdi. Gerçek olan şudur ki, Bayraklı Belediyesine ait olan Baybel ve Bayraklı A.Ş’nin borcu 110 milyon, Bayraklı Belediyesinin toplam borcunun 300 milyona dayandığını görüyoruz” dedi.

“HER YAĞMURDA ALTYAPI SORUNU GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR”

Başkan Polat, Serdar Sandal’ın üzerinde önemle durduğu kentsel dönüşüm konusunda da net adımlar atılmadığının altını çizerek, “Kentsel dönüşüm noktasında ise, hala net adımlar atılmadığı gibi çözüm noktasında 550 günlük süre boşa geçmiştir. Bu beceriksiz yönetim ve zihniyetin önümüzdeki süreçte de kayda değer bir ilerleme göstermeyeceği aşikardır. Her yağmur yağdığında başta Sevgi Yolu olmak üzere, tüm sokakların alt yapı sorununun gün yüzüne çıktığını hep birlikte görüyoruz. Hatta Sevgi Yolunda vatandaşın ve esnafın Sandal'a ihtiyaç duyduğunu gözlemliyoruz” ifadelerini kullandı.

SANDAL’A SATIŞ VE DEVİR ELEŞTİRİSİ

Serdar Sandal’ın 18 aylık görev süresince yaptığı satış ve devirlere de Polat, “Bayraklı Belediyesi’nin sattığı ve devrettiği taşınmazlara baktığımızda, Serdar Sandal’ın 550 günde, Hasan Karabağ’ın son 5 yıllık dönemde sattığı taşınmazdan daha fazla taşınmazı sattığını ya da Bayraklı halkının malları ve taşınmazlarını Büyükşehir Belediyesine devrederek, karşılığında iş yapmaya çalıştığına üzülerek şahitlik ediyoruz” diye konuştu.

“SANDAL’I ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Başkan Serdar Sandal’ın Muhtarlar Günün’nde çektiği ve kamuoyunda büyük tepkiyle karşılanan halayla ilgili  de konuşan Başkan Polat, “Malumunuz üzere pandemiden dolayı tüm dünya ve ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Çözüm ise Maske, mesafe, hijyen kurallarına riayet edilmesidir. Sayın Serdar Sandal 19 Ekim Muhtarlar gününde bütün bu tedbirleri hiçe sayarak Bayraklı'mızı ülke gündemine maalesef ki olumsuz olarak taşımıştır. Topluma mal olmuş kişilerin bu kurallara daha fazla riayet edip, örnek olması gerekirken, sanki hiçbir şey yokmuş gibi hareket eden sayın Sandal'ı şiddetle kınıyoruz. Bu tavır, her fırsatta emek ve emekçi demagojisi yapan sayın Sandal'ın canları pahasına pandemiyle mücadele eden, bu uğurda can veren Sağlık çalışanlarının aziz hatıralarını ve emeklerini hiçe saymasıdır. Sözlerime son verirken, Sayın Serdar Sandal’ın seçim döneminde vaat ettiği icraatlarını bir an önce gerçekleştirmesini, bu yönde adımlar atmasını, halay çekme konusundaki maharetini hizmet alanlarında da göstermesini arzu ediyoruz. AK Parti Bayraklı İlçe Başkanlığı olarak, her daim Bayraklı halkının menfaatleri noktasında, elimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

“500 GÜN SUNUMUNA DAVET EDİLMEDİK”

Geçtiğimiz günlerde Bayraklı Belediyesi’nin uzaktan eğitim konusunda EBATV’ye destek niteliğinde bir uygulama olan TVBek uygulamasını hayata geçirdi. Sandal’ın bu hizmetini olumlu yaklaşan Başkan Polat, “TVBek doğru bir uygulama. Biz her zaman Bayraklı halkının menfaatine olan her uygulamada Başkan Sandal’ın destekçisi olacağımızı söylemiştik hala da öyleyiz. Ancak şahsım adına 31 Mart’tan bu yana Sayın Sandal bugüne kadar bir kere bile bizi arayarak herhangi bir konuda bizden yardım istemedi ya da görüşümüzü sormadı. Biz kendisinin bir kere bile ’Bu konuda nasıl hareket edelim’ dediğini göremedik. Hep uzlaşıdan bahsediyor. E uzlaşı bunun neresinde? Zaten eğer kendisi uzlaşı yanlısı biri olsaydı ve bu sözlerinde samimi olsaydı bizi belediyenin 500 gün sunumuna davet ederdi. Ancak bizim sunumdan haberimiz olmadı, davet de edilmedik” diye konuştu.

“YÖNETİMSEL BİR SIKINTI VAR”

Bayraklı Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Aktaş da bir değerlendirme yaparak, Başkan Sandal’ın 500 gün sunumunda söylediklerine değindi. Aktaş, şunları söyledi; “Geçtiğimiz günlerde Sayın Serdar Sandal 500 gününü anlattı. Oradaki vaatlerine baktığımızda, her zaman söylediği gibi 'Borçlu belediye satın aldım, iş yapamıyoruz’ dedikten sonra her ay 3,5 milyon borç ödediğini söyledi. Bunlar olsaydı Bayraklı Belediyesi'nin borcunun kalmaması lazım. Ben Sandal'ın yerinde olsam şunu yapardım; Seçim zamanında hangi sözleri verdiğimi ve hangilerini yaptığımı ifade etmeye çalışırdım. Ancak baktığımızda Sandal'ın bunlarla ilgili hiçbir söyleminin olmadığını görüyoruz. Kentsel dönüşümü çözeceğiz dendi ancak 19 mahallede kentsel dönüşüm sorunu devam ediyor. Kentsel dönüşüm alanı genişleteceğiz dendi ancak Hasan Karabağ döneminden bir adım bile ileriye gidemediler. İşsizlik sorunu çözeceğiz dediler ancak mecliste bunu söylediğimizde ‘Biz nasıl yapacağız, devlet miyiz?’ dediler. Altyapı ve trafik sorununu çözeceğiz dediler ancak bununla ilgili herhangi bir çalışma yok.

Belediyede şu an 30 müdürlük var ve 550 günde bu müdürlüklerin 16'sında değişiklik var. Nedense bu müdürlüklerde neredeyse üç defa değişimler yaşandı. Bunun nedeni de müdürlükler ile başkan arasında uyumun olmadığı. Yani yönetimsel bir sıkıntı var. Belediye başkanının yönetimi ile uyum içinde çalışması lazım. Serdar Sandal her mecliste biz çalışanlarımıza sahip çıkacağız diyordu. Şimdi sendikanın üyelerine attığı bir mesaj var, 'Ben kendim çıkartırım kendim alırım’ demek istiyor belediye başkanı. Umarım böyle bir sıkıntı yaşamayız. İnşallah belediye müdürlüklerinde yaşanan durum işçilerde de yaşanmaz.

Bayraklı Belediyesi'ne yakışmayan görüntüler izledik. Ne olursa olsun makamınızdan dolayı bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Padenmi döneminde daha fazla dikkat etmek gerekirken, muhtarlar günün bu şekilde kutlanmasına hayret gösterdik. Muhtarlar hepimiz için önemli ancak bu şekilde bir eğlence olmaması lazım. Halayda gösterdiği başarıyı Bayraklı'daki çalışmalarda da göstermesi lazım.”

ÖNCEKİ HABER   SONRAKİ HABER
Türk araştırmacılar, Tunç Çağı'ndan kalma 'su altı hazinesi'ni keşfetti
 
İzmir ilk 'Cittaslow Metropol' olmaya aday
YORUMLAR
 Onay bekleyen 4 yorum var.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
AK Parti Narlıdere’de başkanlık için o isme karar verildi
AK Parti Narlıdere’de başkanlık için o isme karar verildi
Daha önce iki kez ertelenmişti: O ilçede kongre tarihi belli oldu
Daha önce iki kez ertelenmişti: O ilçede kongre tarihi belli oldu
Başkan Tugay'dan Didem Dereboylu Keseli'ye 'Hayırlı olsun' ziyareti
Başkan Tugay'dan Didem Dereboylu Keseli'ye 'Hayırlı olsun' ziyareti
Nalbantoğlu Manisa’da konuştu : 'Koşar adım erken seçime gidiyoruz'
Nalbantoğlu Manisa’da konuştu : 'Koşar adım erken seçime gidiyoruz'
AK Partili Kaya sosyal medya akımıyla Başkan Soyer’i hedef aldı
AK Partili Kaya sosyal medya akımıyla Başkan Soyer’i hedef aldı
MHP Bayraklı elini taşın altına koydu: 'Askıda ekmek' kampanyasına destek
MHP Bayraklı elini taşın altına koydu: 'Askıda ekmek' kampanyasına destek
CHP'li Bakan engelli öğrencilere psikolojik şiddeti Meclis gündemine taşıdı
CHP'li Bakan engelli öğrencilere psikolojik şiddeti Meclis gündemine taşıdı
CHP’li vekillerin ‘askıda ekmek’ eleştirilerine ‘askıda vekil’ göndermesi
CHP’li vekillerin ‘askıda ekmek’ eleştirilerine ‘askıda vekil’ göndermesi
Beyaz Vagon için Bakan’dan müze sözü
Beyaz Vagon için Bakan’dan müze sözü
SOSYAL MEDYADA EGE POSTASI
ARŞİV
YAZARLAR
Mithat Umutoğulları
Dedikoduyu bırak Menemen'e bak!
Mithat Umutoğulları
Halil Solak
CHP İzmir neyi bekliyor?
Halil Solak
Hüseyin Aslan
Cumhuriyet'in eğitim felsefesi...
Hüseyin Aslan
Mustafa Ali Fırtına
İzmir geçersiz işlem yürüttü!
Mustafa Ali Fırtına
Semra Kocabaş
Deprem ve umut
Semra Kocabaş
Hüseyin Günlü
İzmir küçük kanal projesi!
Hüseyin Günlü
Nilay Dinç
2021 ‘de Dolar çökecek mi? ABD batacak mı?
Nilay Dinç
Halit Umutoğulları
Canın sağolsun Göktuğ
Halit Umutoğulları
ANKET
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA EGE POSTASI
ÇOK YORUMLANANLAR
TWITTER'DA EGE POSTASI
EGE POSTASI
Ege Postası
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri