18 Mayıs 2020 Pazartesi - 14:42

AK Partili Günaydın'dan CHP'li Uygur'a yaylım ateşi: Siz yatmaya devam edebilirsiniz!

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın'dan Belediye Başkanı CHP'li İsmail Uygur hakkında zehir zemberek açıklamalar. Günaydın, koronavirüs salgını başladığından beri Sayın Uygur'u bir kez dahi sahada görmediklerini ileri sürerek, Uygur'u hedef alarak, "Siz yatmaya devam edebilirsiniz biz gece-gündüz demeden çalışacağız. Siz karantinada kalmayı tercih edebilirsiniz, biz milletimizin gönlünde kalmaya devam edeceğiz. Şehrimizin, vatandaşlarımızın ihtiyacı ne ise bunları gidermek için mücadele vereceğiz. Herkes bilmelidir ki, Torbalı sahipsiz değildir" dedi.

AK Partili Günaydın dan CHP li Uygur a yaylım ateşi: Siz yatmaya devam edebilirsiniz!
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

EGEPOSTASI- AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın koronavirüs salgınının ilk çıktığı ilk günden itibaren sahada canla başla çalıştıklarını ifade ederken,  sahada bir kez bile görmediğini ileri sürdüğü Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'u eleştirdi.

Günaydın,  "Bizler bu duyguyla, inanç ve kararlılıkla aziz milletimizin hizmetkarı olarak çalışmalarımızı sürdürürken, Torbalı Belediyesi'ni ise sahada görmediğimizi ifade etmek durumundayım. Arkadaşlarımla birlikte günlerdir sahadayım, Torbalı Belediye Başkanı Sayın İsmail Uygur ile bir kez dahi karşılaşmadım. Nüfusu 200 bine dayanan bir ilçenin belediye başkanı olarak, hepimizi sarsan bu pandemi günlerinde sorumluluğunun bilincine vararak sahaya inmiş olsaydı herhalde bir yerlerde karşılaşır, denk gelirdik. Torbalı'nın Belediye Başkanı ortalarda yoktur. Eskiden kendisine ulaşabilen yoktu, şimdi ortalıkta gören de yoktur." dedi.

GÜNAYDIN'IN YAPTIĞI O AÇIKLAMA:

"AK Parti Torbalı İlçe Başkanlığı olarak, dünyayı sarsan Koronavirüs salgınının ülkemizde görüldüğü 10 Mart tarihinden bu yana sahadayız. İlçemizde ihtiyaç sahibi 2 bin 500 aileye erzak yardımı gerçekleştirdik. Salgının başladığı günden bu zamana değin geçen sürede, vatandaşlarımıza 25 bin adet koruyucu maske dağıttık. Vefa Sosyal Destek Grubu'nun yaptığı çalışmalara destek sunduk. 65 yaş ve üstü hemşehrilerimizin ihtiyaç ve taleplerine anında çözümler üretiyoruz. İlçemizdeki muhtarlarımıza, berberlerimize, kuaförlerimize taksicilerimize maske ve hijyen paketi desteğinde bulunduk. AK Parti Torbalı İlçe Başkanlığı olarak sosyal dayanışmayı ve yardımlaşmayı çok önemsiyoruz. İnşallah birbirimize kenetlenerek ve sosyal sorumluluk anlayışından ayrılmadan bu badireyi geride bırakacağız. 

ATİLLA KAYA'YA TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bu dönemde herkes bir seferberlik ruhuyla görev yapıyor. Bizi ayakta tutan en büyük güç, birliğimiz, beraberliğimiz, devlet ve millet olarak kenetlenme duygumuzdur. Bin yıllık devlet geleneğimizde gördüğümüz bir şey var. Zor günlerde, buhran zamanlarında ne milletimiz devletini sahipsiz bırakır, ne de devletimiz aziz milletimizin çaresizliğine izin verir. Devlet ve millet böyle kenetlendikçe Türkiye Cumhuriyeti Devleti Allah'ın izniyle ilelebet var olacaktır. Ben özellikle bu süreçte Torbalı'mıza katkılarından dolayı, ilçemizin evladı, AK Parti MKYK Üyemiz ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya'ya teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Vatandaşlarımızın her sorunu için sürekli devrede olan, pandemi sürecini ilçemizde takip ederek olası sorunlara hızlı çözümler üreten Sayın Milletvekilimize minnettarız. Kendisinin varlığı ilçemiz için büyük bir şanstır. 

"UYGUR İLE BİR KEZ DAHİ KARŞILAŞMADIM"

Bizler bu duyguyla, inanç ve kararlılıkla aziz milletimizin hizmetkarı olarak çalışmalarımızı sürdürürken, Torbalı Belediyesi'ni ise sahada görmediğimizi ifade etmek durumundayım. Arkadaşlarımla birlikte günlerdir sahadayım, Torbalı Belediye Başkanı Sayın İsmail Uygur ile bir kez dahi karşılaşmadım. Kendisi nerededir, ne yapmaktadır, nelerle iştigal etmektedir doğrusu merak etmekteyim. Nüfusu 200 bine dayanan bir ilçenin belediye başkanı olarak, hepimizi sarsan bu pandemi günlerinde sorumluluğunun bilincine vararak sahaya inmiş olsaydı herhalde bir yerlerde karşılaşır, denk gelirdik.

"14 AYDA 14 DEFA ORTALIKTA GÖRÜNMEMİŞ BİR KİŞİDEN BAHSEDİYORUZ"

Torbalı'nın Belediye Başkanı ortalarda yoktur. Eskiden kendisine ulaşabilen yoktu, şimdi ortalıkta gören de yoktur. Belediye başkanları, halkın içinden gelen, halkın içinde yaşayan ve halka en yakın durması gereken siyasetçilerdir. Her zaman halka kulak vermek ve halkın istekleri doğrultusunda çalışmak zorundadırlar. Halkından kaçan, halka hesap vermeyen, halka tepeden bakan, halka zulmeden belediye başkanları bir gün olur o halkın içine çıkamaz, o şehrin sokaklarında yürüyemez olurlar. Ülkedeki farklı siyasi partilerden hemen hemen tüm belediye başkanları bu süreçte bir şeyler yapmaya çalışmış, vatandaşın derdine derman olmak adına bir çaba göstermiştir. Ancak bir tek Torbalı'nın Belediye Başkanı ortalıkta görünmemektedir. Gerçi kendisinden çok şey beklemek haksızlık olacaktır. Zira, göreve geldiği günden bu zamana geçen 14 ayda 14 defa ortalıkta görünmemiş bir kişiden bahsediyoruz. Evet, Sayın Uygur sadece bu süreçte değil 14 aydır karantinadadır. Ve görünen odur ki, görev süresini bu şekilde tamamlayacaktır. Bu şekilde deruhte ettiği görevin, Belediye Başkanlığı sorumluluğu ile bağdaşıp bağdaşmadığı hususunu siz değerli hemşehrilerimin takdirine bırakıyorum. 

Sayın İsmail Uygur ortalarda görünmemektedir ancak sahip olduğu zihniyet yıkmaktan ve bozmaktan ibaret icraatlarına devam etmektedir. Yapılanı yıkmak, işleyeni durdurmak, hizmet vereni engellemek, milletin yararına olan her şeyin kapısına kilit vurmak Sayın Uygur'un alışkanlığıdır. 

DEVLET HİZMETİNDE SÜREKLİLİK VARDIR

Sayın Uygur göreve geldi ve işe ilk olarak 2014-2019 döneminde, Torbalı Belediyemizin AK Partili Sayın Adnan Yaşar Görmez tarafından başarıyla yönetildiği dönemde yapılan icraatları kötülemekle başladı. Oysa bir belediye başkanı kendisinden önce gelen başkanların iyi yaptığı işleri takdir etmeli, onların eksik bıraktığı bir şey varsa da tamamlamalıdır. Devlet hizmetinde süreklilik vardır. Kamu yönetimin adabı bunu gerektirir. Hep geçmişi kötüleyen, mazeretlere sığınan başkanları bu millet iyi karşılamaz. Başkanlık makamları sorun çıkarma yeri değil, çözüm üretme, hizmet etme yerleridir. 

ENKAZ EDEBİYATI YAPARAK BAŞLADI

Sayın Uygur işe enkaz edebiyatı yaparak başladı. Enkaz edebiyatı beceriksizlerin ilk sığınağıdır. Belediye başkanlarının görevi, devri sabık peşinde koşmak değil, şehirlerine en kalıcı hizmetleri getirmek için çalışmaktır. Ama Sayın Uygur sadece enkaz edebiyatı yaptı, başarısız geçeceğini bildiği görev süresine kılıf uydurmak için mazeretlerin arkasına sığındı.

AK PARTİ'NİN YAPTIĞI HER HİZMETİ KÖTÜLEDİ

AK Parti'nin yaptığı her hizmeti kötüledi, her eseri yıkmak için fırsat kolladı. Sayın Adnan Yaşar Görmez'in Torbalı'mıza kazandırdığı belediye binasını atıl halde bıraktı, sırf inat ve çekememezlik uğruna milyonlarca liralık bu yatırımı çürümeye terk etti. Bizim dönemimizde yapılan parkların çimlerini bile sulamadı. Nefreti o kadar büyüktü ki, AK Parti döneminde yapılan çocuk parklarının bakımını bile yapmadı. Son olarak yine bizim dönemimizde yapılan Sosyal Market'in önündeki parkı bozmuş ve havuzu yıkmış. Bunlar o kadar garip, o kadar çocukça, o kadar fesatlık kokan işler ki, inanın bunun üzerinde konuşmak bile bana garip geliyor. Ama maalesef karşımızdaki zihniyet bu. Sayın Uygur, yapılanı yıkmak, hakikati çiğnemek, var olanı yok etmek üzerine kurduğu belediyecilik anlayışıyla tam bir garabet içindedir. Bunu değerli hemşehrilerimizle paylaşmak durumundayız. 

Ancak şunu özellikle ifade etmek isterim. AK Parti olarak 2014-2019 döneminde biz bu ilçeye o kadar hizmet yaptık, o kadar eser kazandırdık ki, her gün birini yıksanız yine de kalan görev süreniz hepsini yıkmaya-bozmaya yetmez. 

BU FİLMİNİZİ 2004-2014 DÖNEMİNDE GÖRMÜŞTÜK

Sizin bu filminizi 2004-2014 döneminde görmüştük. Şimdi film yine aynı, oyuncular yine aynı. Ama unutmayın, sahne ve dekor çoktan değişti. Torbalı, 2014'te bıraktığınız Torbalı değil. Dünya, 2014'te bıraktığınız dünya değil. Siz geçmişte kalmışsınız. Artık herkes gerçekleri çok net bir şekilde, rahatlıkla görüyor.

Makamının sorumluluğunun bilincinde olarak şehrine hizmet için çalışmak yerine küçük hesaplar peşinde koşan, siyaseti millet için yapmak yerine kendisi ve küçük bir halka haline getirdiği çevresinin çıkarları için yapan, milletine hizmetkar bir belediye başkanı olmak yerine sorumsuz bir yönetici olan biri arasındaki fark çok net bir şekilde görülüyor.

TORBALI SAHİPSİZ DEĞİLDİR

Son sözümüz şudur; Siz yatmaya devam edebilirsiniz biz gece-gündüz demeden çalışacağız. Siz karantinada kalmayı tercih edebilirsiniz, biz milletimizin gönlünde kalmaya devam edeceğiz. Tevazu içinde hareket edeceğiz. Bütün gönüllere, bütün kalplere girerek herkesin kapısını çalacağız. Şehrimizin, vatandaşlarımızın ihtiyacı ne ise bunları gidermek için mücadele vereceğiz. Herkes bilmelidir ki, Torbalı sahipsiz değildir.

ÖNCEKİ HABER   SONRAKİ HABER
İzmir'de market önü kuyrukları oluştu
 
Akropolis yeniden ziyarete açıldı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
CHP'den AK Parti'ye bir '1 Mayıs' tepkisi daha!
CHP'den AK Parti'ye bir '1 Mayıs' tepkisi daha!
CHP İzmir'den akademisyenlerle ikinci pandemi zirvesi!
CHP İzmir'den akademisyenlerle ikinci pandemi zirvesi!
İzmir'in Roman vekillerinden o karikatüre ortak tepki!
İzmir'in Roman vekillerinden o karikatüre ortak tepki!
CHP Buca’dan 19 Mayıs’a özel dijital şölen
CHP Buca’dan 19 Mayıs’a özel dijital şölen
AK Parti'den Başkan Arda'ya '1 Mayıs cezası' yanıtı: Cezaları öde bu iş kapansın
AK Parti'den Başkan Arda'ya '1 Mayıs cezası' yanıtı: Cezaları öde bu iş kapansın
İYİ Partili Tanrıverdi'den acı haber
İYİ Partili Tanrıverdi'den acı haber
AK Parti Karabağlar’dan 7 bin aileye gıda yardımı
AK Parti Karabağlar’dan 7 bin aileye gıda yardımı
Sürekli'den CHP'nin Karşıyaka Hakimi tepkisine yanıt: Soruşturmaya gölge düşürür
Sürekli'den CHP'nin Karşıyaka Hakimi tepkisine yanıt: Soruşturmaya gölge düşürür
CHP'li Kılıç: Çiftçi o kadar zor durumda ki...
CHP'li Kılıç: Çiftçi o kadar zor durumda ki...
SOSYAL MEDYADA EGE POSTASI
ARŞİV
YAZARLAR
Mithat Umutoğulları
MYK öncesi CHP kulisleri
Mithat Umutoğulları
Halil Solak
'İktidara' giden yolda örgütün vicdanı!
Halil Solak
Nilay Dinç
2021 ‘de Dolar çökecek mi? ABD batacak mı?
Nilay Dinç
Mustafa Ali Fırtına
İzmir geçersiz işlem yürüttü!
Mustafa Ali Fırtına
Semra Kocabaş
Siyaset mi sanat mı?
Semra Kocabaş
Hüseyin Günlü
'Elde var hüzün'
Hüseyin Günlü
Halit Umutoğulları
Canın sağolsun Göktuğ
Halit Umutoğulları
ANKET
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA EGE POSTASI
ÇOK YORUMLANANLAR
TWITTER'DA EGE POSTASI
EGE POSTASI
Ege Postası
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri