19 Eylül 2020 Cumartesi - 14:52

AK Parti Seferihisar Kongresi’nden Soyer eleştirileri yükseldi

AK Parti İzmir’de kongre maratonu devam ediyor. İki haftada gerçekleştirilen sekiz kongrenin ardından maratonun 9. Kongresi Seferihisar’da gerçekleştirildi. Kongrede yapılan protokol konuşmalarında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar Belediyesi'nin borçlarının müsebbibi olduğu iddia edildi ve Soyer, sert bir dille eleştirildi. Kongrede Ahmet Aydın yeniden başkanlığa seçildi.

AK Parti Seferihisar Kongresi’nden Soyer eleştirileri yükseldi
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

TENZİLE AŞÇI/EGEPOSTASI- AK Parti İzmir teşkilatı salgın nedeniyle ertelenen ilçe kongrelerine geçtiğimiz hafta başlamıştı. Gaziemir kongresiyle sandık mesaisine başlayan AK Partide bugüne kadar sekiz ilçenin kongresi gerçekleştirildi. AK Parti’de sandık mesaisi tüm hızıyla devam ediyor. AK Parti İzmir’de günün ilk kongresi Seferihisar’da gerçekleştirildi.

Bahçe Kır Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen AK Parti 7. Olağan Seferihisar Kongresi’ne, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Süreli, AK Parti İzmir Milletvekilleri Yaşar Kırkpınar, Necip Nasır, Cemal Bekle, Ceyda Bölünmez Çankırı, Ekonomi eski Bakanı Nihat Zeybekci katıldı.

Kongrenin Divan Başkanlığına AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Dilaver Kişili seçildi.

Tek listeyle gidilen seçimde AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın yeniden başkanlığı seçildi.

“SEFERİHİSAR’DA AK PARTİ BAYRAĞINI DALGALANDIRACAĞIZ”

Konuşmasında 2024 mesajı veren AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, “Seferihisar İzmir’in en talihsiz ilçesidir. Bir ilçe düşünün ki 2019 yılında tüm taşınmazlarıyla birlikte borçsuzdu, bir ilçe düşünün ki borcu her sene artan, belediye çalışanlarının maaşlarını ödeyemeyen ve dahası… Biz artık böyle bir ilçe istemiyoruz. Bu ilçeyi yaşanmaz hale getirenlere, koltuğa yükselmek için ilçemizi basamak olarak kullananlara soracak hesabımız var. Bütün bunları bilen ancak hiçbir şey yapmayan yerel yöneticilere de sözüm var. Seferihisar Belediye Başkanına bir mesajım var. Derhal bir platform kur. Hep birlikte işçi kardeşlerimizin maaşlarını nasıl öderiz, borcumuzu nasıl azaltırız, projelerimiz için nasıl kaynak buluruz bunu konuşalım. Bizler elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Büyükşehir belediyesine el açan bu anlayış Seferihisar halkı için büyük bir utançtır. Kaptan, gemi hızla su alıyor. 4 sene sonra ilçenin borcu 250 trilyona ulaşacaktır. Sizin hizmet anlayışınız yok. Biz AK Partiyiz ve Seferihisar’a hak ettiği hizmeti biz veririz. Seferihisar’ı hizmete doyuracağız. Biz ideolojilerimizle değil eserlerimizle yürüyoruz. Bu çalışmalarla Allah’ın izniyle 2024 yılında Seferihisar’da AK Parti bayrağını dalgalandıracağız” dedi.

“TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİL”

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Tunç Soyer’in Ağustos ayı meclisinde yaptığı demokrasi çıkışını eleştirerek, “Bizim her kongremiz ilk günkü aşkla geçiyor. Daha kurulurken ‘tek başına iş başına’ diyen bir partinin temsilcileriyiz. Karşımızdaki muhalefet her çalışmasını reklam panolarında. Bunun ötesi de yok. Onların hizmet anlayışı yok. Ama bizim bir hedefimiz var. 2023, 2035, 2053 ve 2071’e selam gönderen bir partiyiz. Çok kısa zaman önce kötü bir olaya tanık olduk. Tunç Soyer, gurup başkanvekilimizle küçücük bir tartışmanın ardından ‘demokrasi bazılarına bol geliyor’ dediler. Bunlar kime ne kadar demokrasi vereceğini düşünen bir güruh. Onlar bilmelidirler ki Türkiye artık eski Türkiye değil. Bizim sevdamız millet, sözümüz de iş. Geçen 19 yıllık süre içerisinde yıllara sığmayacak hizmetler yaptık. Bu hizmetleri yaparken şunu unutmadık, bizler sadece halkımıza umut olmadık. Dünyadaki tüm mazlumlara umut olduk. Bu arkadaşlar bu sorumluluğu bildi. Kolay değil yaptıklarımız. Bugün kongremizdeyiz. Bizde bayrağı devretmek yoktur. Bayrağı devralan arkadaşımız devredenlerle birlikte kol kola yürür. Buradan Doğu Akdeniz’e selam olsun. Bizim derdimizi yedi düvel gördü. Bizim kimseyle derdimiz yok. Ama kimsenin de bizimle derdi olmasın cevabını veririz” diye konuştu.

 

SÜREKLİ’DEN ULAŞIM ZAMMINA SERT ELEŞTİRİ

Seferihisar’ın 2009’dan bu yana hizmet almadığının altını çizen Kerem Ali Sürekli, “Seferihisar önemli bir ilçe. Bu ilçede Hamit Nişancı 10 yıl belediye başkanlığı yaptı. Muhteşem bir başkanlıktı ve 2009’da muhteşem bir Seferihisar bıraktı. Ama bildiğiniz üzere geçen yerel seçimlerde bir açık ittifak vardı bir de gizli ittifak. Gizli ittifakla yaptıklarıyla Seferihisar’ı onlar aldı. Ama şunu söyleyeyim. Hamit başkanımız bıraktığında Seferihisar güllük gülistanlıktı. Ama şimdi iflas etmiş bir Seferihisar’la karşı karşıyayız. Maaşlar bile ödenemiyor. 2009 ve 2019 arasında burada hiçbir şey yapılmadı. Şu anki belediye başkanı çaresizlik içinde. Burada 10 yılda bugüne adar yapılanları bozdular. Belediyenin bütün malları satıldı, borçlandı ve iflas etti. Seferihisar bitti sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne geldi. Aziz Kocaoğlu döneminin satışlarına baktın. Tunç Soyer, 500 günde onun satışlarını aştı. Kasadaki para bitti, belediye borçlandırıldı. Bütün icraatlarını takip ediyoruz. En son ne yaptı 12 yıldır başarıyla uygulanan 90 dakika uygulamasını 120 dakikaya çıkardı ve ulaşıma zam yaptı. Aziz Kocaoğlu’nun en önemli icraatını yerle yeksan etti. Bu yanlıştan dönülsün diye uğraştık. Meclis grubumuz geçtiğimiz günlerde bir önerge sunduk. Vatandaşı ve belediyeyi düşünerek orta yolu olan bir alternatif bulmuşlar. Ama onlar halkın yararına olan bu önergeyi kabul etmediler. Bu belediye İzmirlilerin aleyhine olan şeyleri görüşüyor. Lehine olanları da reddediyor. Seferihisar2ın geçmişine bakın İzmir'in geleceğini görün. Ama dediğim gibi 2,5 yılı atlattık. Çok az kaldı. Çok çalışacağız ve inşallah 2024’te yarım kalan işimizi tamamlayacağız. İnşallah Büyükşehir’i AK Partili bir belediye yapacağız” dedi.

Gönül Seferberliği programından da bahseden Sürekli, bugüne adar neredeyse 40 bin üye kazandıklarını ifade etti. Sürekli ayrıca Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’dan da 2 bin üye sözü aldı.

“İZMİR’İ ÇÖPE ATMALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Konuşmasına belediyenin hizmetlerini yol çalışmaları üzerinden eleştirerek başlayan Nihat Zeybekçi, şöyle konuştu; “Bu insanlar hiçbir iş yapmadılar ve yapmayacaklar. Hep çiçek, böcek, hayvan diyorlar. 2019 seçimlerinde seçimlere birkaç hafta kala Seferihisar hayvan barınağındaki rezaleti hepimiz gördük. Onları nasıl öldürdüklerini herkes gördü. Nerede o İzmir’in anlı şanlı sivil toplum kuruluşları? Sesleri çıkmadı. Çünkü karşılıklı bir birbirlerini sıvama var. İzmir Türkiye’nin en güzel şehridir. İzmir’in de en güzel bölgesi Seferihisar’dır. Ne yaptılar? 10 yılda Seferihisar’ı betona terk ettiler. Belediyenin tüm varlıklarını birkaç kuruşa peşkeş çektiler. Bizim derdimiz İzmir. Türkiye’ye İzmir lazım. İzmir’i çöpe atmalarına müsaade etmeyeceğiz. Türkiye’nin turizmine, sanayisine, eğitimine, lojistiğine, ticaretine her şeyine İzmir lazım. Onlar İzmir’de bir taşın üzerine taş koymayacaklar. Körfeze akan pislikleri durdurmayacaklar, trafik sorununu çözmeyecekler. İşsizlik sorununu da çözmeyecekler. Dünyada artık ülkeler değil şehirler yarışıyor. Şehirler yarışında İzmir nerede? İktidar tüm kaynaklarını İzmir’e aktarıyor. En uzun otoyol İzmir’e bağlanıyor. Bütün yollar İzmir’e bağlanıyor. Karaburun’da, Foça’da fosseptik kuyuları var. 21. Yüzyılda İzmir çöplerini dağa atıyor. Bununla ilgi yüreklerinin derinlerinde bir şey göremeyeceksiniz. Bizim kimsenin kişisel tercihleriyle derdimiz yok. Ama İzmir’i temsilen İzmirlilerin üzerine öyle bir simgeyi yüklemeye hiç kimsenin hakkı yok. Ne yaptılar. Büyükşehir’in direklerini bilmem kimlerin sevdiği renklerle boyadılar. O bina da yıkılacak zaten. Depreme dayanıklı değil. 2019’da biz kendimizi anlatamadık, o sevdaya o hedefe ulaşacağımıza inandığımızı gösteremedik. Ama Allah’ın izni ve Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hiçbir işi yarım bırakmadık bu işi de yarım bırakmayacağız. Biz adaylığımızda ‘İzmir’i almaya değil, İzmir’e hizmetkar olmaya geldik’ dedik. Biz bütün projelerimiz açıkladık. Biz açıkladıktan sonra onlar da anlatmaya başladı. Ama hiçbirini yapmadılar yapmayacaklar da. Biz bu hedefimiz için çalışmaktan vazgeçmeyeceğiz. 2024’te İzmir’in üzerine çisil çisil bereketli yağmurlar gibi yağacağız.”

Karaburun Kongresi nedeniyle protokol konukları kongreden erken ayrılmak zorunda kaldılar.

Konuşmaların ardından yeni ilçe başkanı için delegeler sandık başına gitti.

ÖNCEKİ HABER   SONRAKİ HABER
Ormanda kaybolan alzaymır hastası yaşlı adamı jandarma buldu
 
Binali Yıldırım duyurdu: PCR testimiz negatif çıktı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Başkan Koç gazilerle yemekte buluştu
Başkan Koç gazilerle yemekte buluştu
AK Parti İzmir'de Selçuk'tan sonra o ilçe kongresi de ertelendi
AK Parti İzmir'de Selçuk'tan sonra o ilçe kongresi de ertelendi
AK Parti'de 2 ilçede sandık mesaisi
AK Parti'de 2 ilçede sandık mesaisi
AK Parti İzmir'de o ilçe kongresi ertelendi
AK Parti İzmir'de o ilçe kongresi ertelendi
AK Parti Torbalı'dan CHP'li Uygur'a çok sert yanıt: Yaptığı bütün işler gibi açıklaması da nefret dolu
AK Parti Torbalı'dan CHP'li Uygur'a çok sert yanıt: Yaptığı bütün işler gibi açıklaması da nefret dolu
AK Partili Sürekli’den Soyer’e 500 gün çıkışı: Aşk, çiçek ve böcekle geçti
AK Partili Sürekli’den Soyer’e 500 gün çıkışı: Aşk, çiçek ve böcekle geçti
Başkan Yücel’den Bakan Koca’ya sert eleştiril: Özgür basınla karşı karşıya gelmeye cesaretleri yok
Başkan Yücel’den Bakan Koca’ya sert eleştiril: Özgür basınla karşı karşıya gelmeye cesaretleri yok
CHP'den yüz yüze eğitim çıkışı: İktidar yapamıyorsa CHP yapar
CHP'den yüz yüze eğitim çıkışı: İktidar yapamıyorsa CHP yapar
AK Parti’den Soyer’e Körfez Sirkülasyon Kanalı çıkışı!
AK Parti’den Soyer’e Körfez Sirkülasyon Kanalı çıkışı!
SOSYAL MEDYADA EGE POSTASI
ARŞİV
YAZARLAR
Mithat Umutoğulları
Dedikoduyu bırak Menemen'e bak!
Mithat Umutoğulları
Halil Solak
Linç girişiminde bulunuldu... Linç! Bunun özrü de affı da olmaz…
Halil Solak
Hüseyin Aslan
Propaganda aygıtına dönüşen basın güven kaybediyor?
Hüseyin Aslan
Mustafa Ali Fırtına
İzmir geçersiz işlem yürüttü!
Mustafa Ali Fırtına
Semra Kocabaş
Giyotin
Semra Kocabaş
Hüseyin Günlü
İzmir küçük kanal projesi!
Hüseyin Günlü
Nilay Dinç
2021 ‘de Dolar çökecek mi? ABD batacak mı?
Nilay Dinç
Halit Umutoğulları
Canın sağolsun Göktuğ
Halit Umutoğulları
ANKET
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA EGE POSTASI
ÇOK YORUMLANANLAR
TWITTER'DA EGE POSTASI
EGE POSTASI
Ege Postası
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri