9 Ağustos 2019 Cuma - 18:25

AK Parti İzmir bayramlaştı

AK Parti İzmir Teşkilatı bayramlaştı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli önemli mesajlar verirken, mısır taban fiyatını da açıkladı. Bayramlaşma törenine telekonferansla bağlanan Binali Yıldırım, "AK Parti olarak bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin daha fazlasını yapmanın gayreti içerisinde olacağız. İzmir’de her şey çok daha güzel olacak. 2023 -2024 emin adımlarla ilerliyoruz." dedi.

AK Parti İzmir bayramlaştı
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Google+'da Paylaş Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Metni küçült Metni büyüt

 
ege postası
Herkese Açık grup · 4.903 üye
Gruba Katıl
 

YUSUF TOMRUK/EGEPOSTASI - AK Parti İzmir Teşkilatı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir milletvekilleri Necip Nasır, Alpay Özalan, Yaşar Kırkpınar, Ceyda Bölünmez Çankırı, belediye başkanları, ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve partilerin katılımıyla bayramlaştı.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından Balçova’daki bir otelde gerçekleştirilen ve yaklaşık bir saat geç başlayan bayram kutlamasına teşkilat yoğun ilgi gösterdi. Teşkilat dört buçuk yıl seçimsiz geçecek dönem için birlik mesajı verdi ve gövde gösterisi yaptı. 31 Mart seçimleri sonrası görevini bırakan bir önceki  il başkanı Aydın Şengül’ün bayramlaşmaya katılmaması dikkatlerden kaçmadı. Son Başbakan ve TBMM eski Başkanı İzmir Milletvekili Binali Yıldırım telekonferas yöntemiyle salona bağlanarak teşkilatın bayramını kutladı.

‘İZMİR TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR TEŞKİLATTIR’

Bayram kutlaması konuşmasına  ‘gençlik seninle gurur duyuyor’ sloganları arasında başlayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakmdemirli; “Ben de hepinizle tek tek gurur duyuyorum. Sevgiyle saygıyla selamlıyorum bayramınızı kutluyorum. Ankara’dan ayağımın tozuyla bayramlaşmaya geldim çok özel bir insanın selamını getirdim. Recep Tayyip Erdoğan. Hanım aradı İzmir’e geliyorum dedim. Eve mi geliyorsun dedi. Hayır aileme gidiyorum dedim. Sen de geleceksin ailemizle bayramlaşacağız. Gözlerim doldu İzmir-İstanbul otoyolun için. İzmir’in gelişimin önündeki en büyük engeller kalktı. İzmir artık eski bir İzmir olmayacak. Tek parça dünyanın en büyük otoyolu açılmış oldu. En büyük projelere AK Parti imza atıyor. Nesiller Cumhurbaşkanımız Erdoğan a dua edecek. İzmir Çeşme otoyolu rahmetli Özal ve rahmetli babamın eseridir. Çok dua edildiğini gördüm, duydum. İzmir-İstanbul otoyolu da aynı duaları alacak. Seçimlerde almış olduğumuz yüzde 39 teveccühten dolayı her birinize teşekkür ediyoruz. Belki belediye sayımız az çoğunu üç yüz beş yüz farklarla kaybettik. 1 oyun bile ne kadar önemli olduğunu bu seçim bize gösterdi. Bu dört belediyemizin örnek belediyecilik anlayışıyla çalışması lazım. Bu dört belediyemiz örnek olmalı. Bakanlık olarak her türlü konuda arkalarındayız. Teşkilat 4 yılda arı gibi çalışacak. Tekrar AK davayı İzmir’in dört yanına yayacağız. 65 üzerinde ili gezdim. Size bir teşekkür borcum var. İstanbul da dahil olmak üzere, İzmir tüm Türkiye’ye örnek bir teşkilattır. Sayın başkanım size teşekkür etmek istiyorum. Bu dava böyle teşkilatlar 2071’e kadar gider. 

‘TEŞKİLATA BAKINCA EKREM PAKDEMİRLİ’Yİ GÖRÜYORUM’

Babası eski devlet Bakanı Ekrem Pakdemirli’nin bir anısını anlatan Pakdemirli “60 ihtilali yapılmış Adnan Menderes Yassıada, ülkenin demokrasi anlamında üstünde karabulutlar geziyor. Menderes’in hanımı TED Koleji müdürü çağırıyor. Oğlunu koruyamayız, okulda alacaksınız diyor. Hanımefendi ağlıyor. Sonda müdür benim babamı çağırıyor. ‘Sen bu çocuğa veli olur musun? Dışarıdan okulu bitirmesini sağlar mısın?’ diyorlar babam kabul ediyor. Ama Menderes’in hamını askeri idare bizim bütün paramıza el koydu size hiç para ödeyemeyiz Ekrem Bey diyor. Her masrafını babam karşılıyor mezun olmasını sağlıyor. Bunu söylediği ve yaptığı zaman 22 yaşında ve askeri idareyi karşısına bakarak Ben AK Parti teşkilatına bakında Ekrem Pakdemirli’yi görüyorum. 82 milyona bakınca Ekrem Pakdemirli’yi görüyorum. 15 Temmuz’da canınız pahasına korudunuz. “ dedi. 

MISIRIN TABAN FİYATI 1150 LİRA

TMO olarak 950 lira olan mısırı 1150 lira olarak belirledik. Kabaca 60 lira tohum desteğini de düşünürsen bir tondan çiftçimizin eline 1210 lira gibi bir para geçecek. Çiftçimizin maliyeti düşünüldüğü zaman yüzde 48 kar edecek. Tarım şurasına 15 yıldır konuşulmayanı konuşmak için topluyoruz. Önümüzdeki 25 yıla uygun bir vizyon sağlayacağız. Kurban bayramıyla ilgili her türlü tedbiri aldık. Vatandaşlarımıza sesleniyorum. İnternet sitemizden kulak numarasıyla hayvanınızın ne zaman doğduğunu hangi ilden geldiğine kadar, annesi ve babasına kadar öğrenebilirsiniz. Mobil uygulamasıyla hayvanın bilgilerine anında ulaşabilirsiniz. Ama ne olursunuz bağınızda bahçenizde kesim yapmayın. Tespit edilmiş mezbahalarda hayvanınızı kesin, görüntü kirliliği olmasın. Bir müslümana yakışır şekilde ibadetimizi yapalım. Etlerimizi afiyetle yiyelim. Ailelerimizle ve sevdiklerimizle nice güzel yıllar diliyorum kalın sağlıcakla’ diye konuştu. 

HAMZA DAĞ: AVUCUNUZU YALAYACAKSINIZ

Sloganlar arasında konuşmasına başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ise “Değerli yol arkadaşlarım, güzel bir bayram merasimi için Kurban Bayramı öncesi buluşmuş durumdayız. 2001’den bu yana heyecanımız aynı. Biz AK Partililer olarak bir şeyi adet haline getirdik. Her bir seçim sonrası oy kaybı yaşasak ya da bir kaç belediye kaybetsek bir şeye atıfta bulunur. Birileri sendeleme yaşasak ANAP’a atıfta bulundular. AK Parti ANAP gibi oldu dediler. 18 yılın sonunda iktidarız. 18 yıl sonra yine iktidar olacağız. Avucunuzu yalayacaksınız. Bize hiç bir şey olmayacak. İZmir teşkilatı bir bütün olarak Cumhurbaşkanı Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında olacaktır. Biz inandık, kalbimizle yola çıkarız. Ne olursa olsun devam ederiz. Nasıl İzmir teşkilatı böyle canlı heyecanlıysa, 81 ilde de aynı çoşku var ve devam edecek. Yol arkadaşlarım 24 haziran ve 31 mart seçimleriyle çok önemli bir oyunu bozduk. Ta gezi olaylarında bu meydan okumalara karşı dimdik ayakta duruyoruz. Geçtiğimiz yıl buluştuğumuzda, uluslararası finans operasyonun içindeydik. O zaman söylediğimizde kimse bize inanmadı. Onlar ne yaptı siyasi geleceklerine dolara yatıranlar zarar etti. Ama kim kazandı Türkiye kazandı. Seçimler geçmiş ekonomi normale gelmiş, provokasyonlara gerek yok. 4,5 milyar ağaç yaktık. Bunu konuşmuyoruz. Orman yangınları çıkıyor. Bazı yangınları terör örgütü üstleniyor. Buna karşı bir açıklama yapmayanların, yaptığı açıklamaları art niyetli olarak görüyorum. Bu oyunu görüyoruz. Bu oyunu da bozacağız. Nasıl Gezi’yi bozduysak, 15 Temmuz’u bozduysak bu oyunu da bozacağız. Kimse bizi yeşille ve ağaçla sınayamaz. 

‘CHP’NİN MAZERET HAKKI BİTMİŞTİR’

‘Bir başarısızlık tespiti aslında’ diyen Hamza Dağ ‘Biz İzmir’e bir şeyler yapmak istiyoruz ama bir türlü fırsat gelmiyor. 31 Mart sonrası neredeyse büyükşehirlerin hepsini CHP yönetir noktaya geldi. CHP'nin İzmir’den mazeret ürütme hakkı bitmiştir. Çünkü Türkiye bütçesinin üçte ikisini neredeyse siz yöneteceksiniz Bakacağız dosyaları uygun vermişseniz, bütün onaylarda yardım edeceğiz. Ama bundun sonra onlar için mazeret bitmiştir. Onlar için yaptın mı yapmadın mı ona bakacağız. Yapmışsan alkışlayacağız, yapmamışsanız muhalefet görevini tam anlamıyla yapacağız. Bir adım geri atmayacağız. Allah daha nice bayramları AK Parti çatısı altında kutlamak nasip eylesin

‘KİMSE TATİLE GİTMEDİ’

İl Başkan Kerem Ali Sürekli konuşmasında şunları söyledi: Ramazan Bayramı’ndan sonra durmadan çalışmaya devam ettiniz. İşte sizlerin sayasinde 18 yıldır bu dava Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde destanlar yazıyor. Dünyada da destanlar yazıyor. Neler yaptık 15 temmuz’u kutladık. 15 ben kişilik bir demokrasi yürüyüşünü hep beraber yaptık. Kimse tatile gitmedi ve gitmiyor. Bakıyorum herkes burada. Kurucularımıza vefa ziyaretleri yaptık. Sadece ilçeler değil bütün teşkilatlar. 30 ilçede eş zamanlı olarak yüzlerce ev ziyareti yaptık. Sosyal Medyada biz biriz izmiriz kampayasıyla Türkiye gündemine girdik. Bayramdan sonra bu ziyaretleri sürdüreceğiz. Bütün üyelerimizi ziyaret edeceğiz. 300 yöneticiyle birlikte tek tek her ilçeye gidip üyelerimizi ziyaret edeceğiz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dan allah razı olsun. Seçimsiz dönem diyoruz ya, teşkilatların en çok çalıştığı dönemdir. 2023-2024 hedefleri doğrultusunda çalışacağız. Ankara ve İstanbul’u tekrar kazanacağız. Ama ilk müjdeli haberi İZmir’den vereceğiz. Hazır mısınız? Sayılı gün çabuk geçer diyorum, Allah kestiğimiz kurbanlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin. 18. Yaşımızı kutluyorum. Kurban bayramınız kutlu olsun diyorum” dedi

‘AK PARTİ AŞKLA YAŞAYACAKTIR’

AK Partili milletvekilleri adına konuşan Necip Nasır ‘Milletvekili arkadaşlarım adına hepinizi selamlıyorum’ diyerek şunları söyledi;

"Bu ayın 14’nde 18 kuruluş yılımızı kutluyoruz. AK Parti’nin davası binlerce yıllık geçmişe dayanan bir medeniyetin sancaktarıdır. Kesintisiz süren devletler silsilesinin son halkası Türkiye’yi Gazi Mustafa Atatürk’ün muhasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız. Ecdadın mirası üzerine yükselen bu ülkeyi yükseltmek AK Parti’nin en büyük görevidir. İslam aleminin lideri olan Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının partisidir AK Partidir. AK Parti aşkla kurulmuş ve Allah’ın izniyle aşkla yaşayacaktır. Kurban Bayramınızı şimdiden tebrik ediyor ve hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

‘BORNOVA’DAN EVİN ÖNÜNE 2 SAAT 45 DAKİKADA GELDİK’

Bayramlaşma törenine telekonferansla bağlanan Binali Yıldırım, "Sizlerle beraber olamadım, ancak uzaktan da olsa sizlerle bayramlaşma fırsatı buldum. Hepinizin Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Bildiğiniz gibi 22 Temmuz'da İzmir’deydik. Hepbareber Kınık’a Bergama’ya gittik açılışlar yaptık, eski coşkulu günleri yenidan yaşadık. İki hafta sonra Küçük Menderes havzasına gittik. Kaynaştık hasret giderdik. Buradan olsa sizinle yine kucaklaşma fırsatı bulduk. Artık seçimler geride kaldı. Uzunca bir seçimsiz süre var. AK Parti olarak bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin daha fazlasını yapmanın gayreti içerisinde olacağız. İzmir’de her şey çok daha güzel olacak. 2023 -2024 emin adımlarla ilerliyoruz. İzmir-İstanbul otoyolunu yaptık. 60 milyarlık bir proje. İzmir’den gelirken bu yolu kullandık. Bornova’dan evin önüne 2 saat 45 dakikada geldik. Önemli olan vatandaşın huzurudur güvenidir. Yollar böldük sevenleri birleştirdik. Yolları böleriz Türkiye’yi böldürmeyiz. Ülkemizi Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 3 kat büyüttük. Yeter ki bu coşku bitmesin daimi olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun. Hepinize hayırlı bayramlar diliyorum" diye konuştu.

Program, AK Parti'nin kuruluşunun 18'inci yılı nedeniyle hazırlanan  pasta kesimi ile son buldu.

ÖNCEKİ HABER   SONRAKİ HABER
AK Parti 18. yaşını kutlayacak
 
Başkan Soyer'den 'çift maaş' iddialarına açıklama: Haberler gerçek dışı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
'Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var'
'Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var'
AK Parti'den Karabağlar'da planlama talebi
AK Parti'den Karabağlar'da planlama talebi
Başkan Arda, AK Partili Kaya’nın ‘Makam odası’ iddialarına cevap verdi
Başkan Arda, AK Partili Kaya’nın ‘Makam odası’ iddialarına cevap verdi
CHP’li Sertel hükümete bir başka sözünü daha hatırlattı
CHP’li Sertel hükümete bir başka sözünü daha hatırlattı
CHP Bornova'dan Kaz Dağları tepkisi
CHP Bornova'dan Kaz Dağları tepkisi
CHP'li gençler Kaz Dağlarında
CHP'li gençler Kaz Dağlarında
İki başkanın ifade vereceği tarih belli oldu
İki başkanın ifade vereceği tarih belli oldu
Binali Yıldırım İzmir-İstanbul otoyolunda direksiyona geçti
Binali Yıldırım İzmir-İstanbul otoyolunda direksiyona geçti
CHP' Bayır Mordoğan'ın sağlık ocağını sordu
CHP' Bayır Mordoğan'ın sağlık ocağını sordu
SOSYAL MEDYADA EGE POSTASI
ARŞİV
YAZARLAR
Mithat Umutoğulları
Başkan Aksoy’a kulak verin…
Mithat Umutoğulları
Halil Solak
Murat Bakan 'uzlaşı adayı'nı ne güzel tarif etmiş!
Halil Solak
Mustafa Ali Fırtına
Martın sonu bahar derken...
Mustafa Ali Fırtına
Semra Kocabaş
Yarım kalanlara dair
Semra Kocabaş
Yalçın Küçükdamar
Göztepe düşmeyecek
Yalçın Küçükdamar
Hüseyin Günlü
'Sancar Maruflu haklı'
Hüseyin Günlü
Halit Umutoğulları
Canın sağolsun Göktuğ
Halit Umutoğulları
ANKET
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA EGE POSTASI
ÇOK YORUMLANANLAR
TWITTER'DA EGE POSTASI
EGE POSTASI
Ege Postası
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri